مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران:

سرانه ی گوش دادن به موسیقی در كشور از سرانه مطالعه بالاتر است

سرانه ی گوش دادن به موسیقی در كشور از سرانه مطالعه بالاتر است به گزارش كاراموند مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اعلام كرد: سرانه گوش دادن به موسیقی در كشور بالاتر از سرانه مطالعه است.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، احد جاودانی در آیین اختتامیه دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان "لیلم"، با بیان این مطلب اضافه كرد: سال قبل نخستین سنگ بنای جشنواره موسیقی محلی لیلم درحالی نهاده شد كه برگزاركنندگان این جشنواره بر این باور بودند كه اقبال كمتری این نوع موسیقی نسبت به موسیقی های زیرزمینی و غربی صورت می گیرد.
جاودانی تصریح كرد: اما حركت به سمت سوق یافتن به موسیقی بومی در حالی شروع شد كه سرانه مطالعه در كشور هشت تا چهارده دقیقه اما سرانه گوش دادن به موسیقی دو ساعت بود و همین برگزاركنندگان جشنواره بومی لیلم را كمی امیدوار كرد.
وی خاطرنشان كرد: با برگزاری دور نخست جشنواره و استقبال زیاد جوانان و نوجوانان به موسیقی محلی، برگزاركنندگان جشنواره لیلم را بر آن داشت تا دور دوم این جشنواره را با گام هایی بلندتر برپا كنند.
مدیركل اداره فرهنگ و ارشاد مازندران اضافه كرد: امسال كه دومین سال برپایی جشنواره لیلم است می بینیم كه این جشنواره قدم در مرحله بین المللی گذاشت و علاوه بر مازندران، استان های گیلان، گلستان، سمنان و قزوین هم در این جشنواره شركت كرده اند.
جاودانی اظهار داشت: به علاوه هنرمندان بومی كشورهای آذربایجان و افغانستان هم در این جشنواره به هنرنمایی پرداختند.
وی اضافه كرد: برداشتن این گام های بزرگ آن هم در دومین سال برپایی جشنواره مایه مسرت است و می تواند به انتقال موسیقی بومی استان و جذب جوانان و نوجوانان كمك شایانی كند.
به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، مدیر اجرایی دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان "لیلم" هم در این مراسم اظهار داشت: هدف از برپایی جشنواره موسیقی بومی لیلم حفظ فرهنگ های پرارزش بومی و ملی است.
محمد غلامی در آیین اختتامیه دومین جشنواره بومی البرزنشینان لیلم یادآورشد: با غفلت ورزیدن به هنر بومی در واقع به بدنه فرهنگ و هنر كشور صدمه جدی وارد می گردد.
غلامی تصریح كرد: برگزاری جشنواره هایی مانند لیلم باعث زنده شدن انگیزه و رقابت در میان نسل جوان موسیقی شده و فضا را از سكون و خاموشی به در می آورد.
مدیر اجرایی جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان "لیلم" خاطرنشان كرد: به علاوه گرد آمدن اساتید موسیقی فولكلور می تواند منجر به ارزیابی قابل اعتنا در مورد سطح كیفی موسیقی بومی مازندران شود.
وی اضافه كرد: طی سه روز برگزاری جشنواره 294 هنرمند به رقابت پرداختند و در مجموع 44 اجرای گروهی در شهرهای ساری، بهشهر، آمل و سمنان به انجام رسید.

 

1396/09/10
00:07:16
5.0 / 5
4881
تگهای مطلب: جشنواره , فرهنگ , مد , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری