در سراسر جهان؛

صدمین سالگرد فدریكو فلینی در سال ۲۰۲۰

صدمین سالگرد فدریكو فلینی در سال ۲۰۲۰ به گزارش كاراموند سال جاری صدمین سالگرد تولد فدریكو فلینی در سراسر جهان گرامی داشته می شود.به گزارش كاراموند به نقل از ورایتی، برای گرامیداشت فیلمساز مولف بزرگ ایتالیایی فدریكو فلینی كه ۲۰ ژانویه ۱۹۲۰ متولد شد، مراسمی در شهر زادگاهش ریمینی ایتالیا برگزار و علاوه بر آن یك موزه بین المللی جدید با نام او افتتاح می شود. گفته شده این موزه در یك قلعه قرون وسطایی تشكیل می شود.
برنامه های گوناگونی برای گرامیداشت ۱۰۰ سالگی خالق «زندگی شیرین» در نظر گرفته شده و مقرر است این نمایشگاه به دیگر موزه ها و موسسه های فیلم در سراسر جهان نقل مكان كند.
در همین حال اولین تور رسمی این مراسم با عنوان «فدریكو فلینی در ۱۰۰ سالگی» در آمریكا از ۱۶ ژانویه كارش را در موزه هنر بركلی و آرشیو فیلم پاسیفیك شروع می كند. در نخستین روز این تور فیلم «شبح سفید» این كارگردان كه محصول ۱۹۵۲ با بازی آلبرتو سوردی است به نمایش درمی آید. این اولین فیلمی بود كه فلینی به تنهایی كارگردانی آنرا انجام داد. نسخه بازسازی شده این فیلم ۲۵ دسامبر در نشست فیلم نیویورك به نمایش درآمده بود.
در بریتانیا هم موسسه فیلم بریتانیا یك برنامه دو ماهه برای نمایش فیلم های فلینی درنظر گرفته است.
در رم برنامه های متنوع تری پیشبینی شده كه همراه با طراحی نمایشگاهی اینستالیشن از جانب دانته فرتی از همكاران طراح صحنه فیلنی خواهد بود. این نمایشگاه با عنوان «كتاب رویاها» تدارك دیده شده است. رم در ماه آوریل میزبان این نمایشگاه خواهد بود كه سپس به مسكو و برلین و شهرهای بزرگ دیگر سفر می كند.
فدریكو فلینی كه ۲۰ ژانویه ۱۹۲۰ متولد شد ۳۱ اكتبر ۱۹۹۳ دارفانی را وداع گفت. این فیلمنامه نویس و كارگردان ایتالیایی از نامداران سینمای جهان است. او برای شیوه ویژه اش در آمیزش انگاره های رویاگون و فراهنگام بارز شده است. شاخص ترین فیلم او «هشت و نیم» با بازی مارچلو ماستریانی برنده دو جایزه اسكار بهترین فیلم خارجی و بهترین طراحی لباس در سال ۱۹۶۳ شد.

1398/10/19
20:32:33
5.0 / 5
4359
تگهای مطلب: اسكار , برند , جایزه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری