حماسه رزمندگان لشكر10 در روز ولادت حضرت زینب (س)

حماسه رزمندگان لشكر10 در روز ولادت حضرت زینب (س) كاراموند: شهید مجید داوودی با پای لنگش نخستین نفری بود كه به سعید پیوست و بعد هم سه نفری فریاد زدند: «هر كس می خواهد بماند و هر كه نمی خواهد برود.»به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، علی محمد اسدی از رزمندگان غواص لشكر۱۰سیدالشهدا (ع) در خاطره ای روایت می كند: از عملیات «كربلای ۴» كه برگشتیم، بچه های گردان برای گرفتن تسویه حساب و مرخصی هجوم آوردند. بچه ها سه ماه بود كه مرخصی نرفته بودند و انواع و اقسام آموزش ها توانشان را كشیده بود و وقایع عملیات «كربلای ۴» روحیه آنها را دگرگون كرده بود.

دیگر طاقت ماندن نداشتند. هرچه برای آنها توضیح می دادیم كه باید بمانید مجاب نمی شدند. مستقیم هم نمی توانستیم بگوییم كه عملیاتی در پیش است. همه در تب و تاب بازگشت به تهران بودند و به قول بچه های آن زمان صفر بیست و یكشان عود كرده بود. همین طور مانده بودیم چه كنیم؟ بامداد اول وقت در اردوگاه ولوله ای افتاد. دیدیم «سعید نخبه زعیم» و شیخ سیاوشی كفن پوش آمدند درون محوطه اردوگاه گردان حضرت زینب (س) در مقر كوثر. پوتین هایشان را هم دور گردن انداخته بودند.

سعید با صدای بلند فریاد می زد: «امروز عاشوراست و حسین تنهاست.» آنقدر تُن صدایش بلند بود كه همه اردوگاه صدای او را شنیدند و بچه ها از چادرها بیرون آمدند. این هیبت و هیبت سعید همه رو منقلب كرد. شهید مجید داوودی در صورتیكه می لنگید نخستین نفری بود كه به سعید پیوست و بعد هم سه نفری فریاد زدند: «هر كس می خواهد بماند و هر كه نمی خواهد برود.»

با این حركت یك به یك درب چادرها بالا می رفت و بچه های دیگر به جمع شان اضافه می شدند. این كار آنها سبب شد هركسی می تواند پارچه سفیدی را پیدا كند و به گردن بیاندازد و اعلام نماید كه كفن پوش آماده رزم است. حدودا همه بچه ها آمده بودند و چادرها خالی شده بود. ولوله ای شده بود. ما وقتی به خودمان آمدیم كه بچه ها كفن پوشیده و پوتین ها را دور گردن انداخته و در میدان صبحگاه لشكر در اردوگاه كوثر حاضر شدند.

مِه غلیظی همه اردوگاه را گرفته بود. بچه های گردان حضرت زینب (س)همه صف كشیده بودند تا مراسم صبحگاه آغاز شود. حاج علی فضلی فرمانده وقت لشكر ۱۰ سیدالشهدا (ع) از دیدن این جماعت به وجد آمده بود. شهید جواد رسولی پشت بلند گو رفت و مداحی كرد. زمین صبحگاه یك پارچه ناله شد.

این كار شهید نخبه زعیم و سایر بچه ها قوت قلبی برای فرماندهان لشكر ۱۰ سیدالشهداء (ع) بود كه برای شكستن دژ شلمچه اعلام آمادگی كنند این اتفاق درست روز ۱۶ دی ماه ۶۵ واقع شد و آن روز هم مصادف با روز ولادت زینب كبری (س) بود.

منبع:

1398/10/12
11:06:45
5.0 / 5
4569
تگهای مطلب: مد , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری