​ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

قرآن نقطه ارتباطی ما با جهان اسلام است

قرآن نقطه ارتباطی ما با جهان اسلام است به گزارش كاراموند وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پنجاه وسومین نشست كمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی و ترویجی قرآن كریم اظهار داشت: قرآن نقطه ارتباطی ما با جهان اسلام است و ما باید این خط ارتباطی را گسترش داده و آنرا به یك شاهراه بزرگ ارتباطی تبدیل نماییم.


به گزارش كاراموند به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پنجاه وسومین نشست كمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی و ترویجی قرآن كریم، با حضور وزیر و دكتر فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای جلسه برگزار گردید.
در این جلسه، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسابقات بین المللی قرآن را بعنوان نمادی برای ایران در عرصه بین الملل معرفی نموده و خاطرنشان كرد: نكته بسیار مهم در دهه پنجم انقلاب اسلامی یا گام دوم انقلاب این است كه چگونه این نماد پرارزش را قوی تر كرده و به آنرا ارتقاء ببخشیم.
دكتر صالحی اضافه كرد: برای دستیابی به این مقصود باید از دوره های گذشته ارزیابی روشنی داشته باشیم و چشم اندازی برای آن در دهه پنجم انقلاب داشته باشیم. صالحی اظهار نمود: مسابقات قرآن از این حیث مهم می باشد كه این اتفاق بعنوان یك رویداد مهم، نقطه ارتباطی ما با جهان اسلام است و از این طریق در دوره های مختلف خط ارتباطی داشته ایم، می توان این خط ارتباطی را گسترش داد و آنرا به یك شاهراه بزرگ ارتباطی تبدیل نماییم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار نمود: جریان مسابقات قرآن كریم می تواند فرصت بسیار مناسبی را برای ارتباط دیپلماسی قرآنی ایران در گام دوم انقلاب داشته باشد. به اعتقاد من با عنایت به زمانی كه وجود دارد با یك چشم انداز می توان نگاه مجددی به این جریان داشت و اتفاقات جدیدی در سال آینده و سال های آینده تر در چشم انداز لحاظ كرد.
رئیس كمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی و ترویجی قرآن كریم اظهار نمود: البته اتفاقاتی همچون تشكیل موقوفه بنیاد مسابقات رخ داده است، امیدوارم با حضور تازه نفس رئیس جدید بتوانیم یك برنامه روشن تری را برای یك جهش و اتفاقات تازه ای در مسابقات قرآن داشته باشیم.
در ادامه این نشست، دكتر عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت های معاونت قرآن و عترت در باره فعالیت های تبلیغی و ترویجی اظهار نمود: بعد از ابلاغ سند استراتژیك فعالیت های تبلیغی و ترویجی، در معاونت قرآن و عترت، پروژه هایی در چهار كارگروه فعال ذیل كمیسیون تعریف كردیم. در مرحله بعد وارد تعریف پروژه های خاص شدیم، در این بخش بیشتر از ۸۰ پروژه در بر گرفته شد و هم اكنون در نخستین عرضه گزارش رسمی از وضعیت این پروژه ها كه به مرحله اجرایی رسیده است گزارشی عرضه خواهد شد.
دكتر فقهی زاده در ادامه با اشاره به تجلیل از خانواده قرآنی حسن بختیاری خاطرنشان كرد: در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم، وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی از بنده خواستند كه در مراسمی از این خانواده قرآنی كه دارای سه فرزند حافظ كل قرآن كریم هستند تجلیل شود؛ و امروز از این عزیزان تقدیر خواهد شد.
در این بخش از نشست زهرا، فاطمه و علی بختیاری هر كدام به تلاوت آیاتی از كلام الله مجید پرداختند. فاطمه بختیاری، ۱۰ ساله و در یك سال و نیم قرآن را حفظ نموده و با مفاهیم آن هم آشنا شده است. زهرا بختیاری هفت ساله و در ۱۰ ماه موفق به حفظ كل قرآن شده است و علی بختیاری هم علاوه بر حفظ قرآن كریم توانایی تلاوت آیات قرآن به زبان انگلیسی را هم دارد.
در این جلسه آقایان محمدمهدی عزیززاده، مدیركل دبیرخانه كمیسیون توسعه فعالیت های تبلیغی و ترویجی قرآن كریم؛ حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی؛ حسن شیخ اكبری، مدیر شبكه قرآن و معارف سیما؛ مهدی قره شیخلو، رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه؛ سیدمحمدجواد شوشتری، رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان كشور و اعضای دیگر در باره موضوعات نشست به عرضه دیدگاه های و نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.1398/09/04
15:03:52
5.0 / 5
4502
تگهای مطلب: دانشگاه , فرهنگ , مد , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری