در آستانه برگزاری دوره بیست و دوم؛

معاون هنری ارشاد به تئاتر فتح خرمشهر پیام داد

معاون هنری ارشاد به تئاتر فتح خرمشهر پیام داد به گزارش كاراموند محمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر پیام داد.به گزارش كاراموند به نقل از روابط عمومی بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر نوشت: جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، بازآفرینی روزگاری است كه مردمانِ نفت و نخل و كارون، به نرخ جان، در تقویم آزادی و كارنامه شرف، نگاشته شدند.
متن پیام به شرح زیر است:
«تئاتر، رونوشتی است از روزگاری كه در آن اتفاق می افتد. رونوشتی به دستخط هنر كه به زیبایی امروز و زایایی فردا می اندیشد. «جنگ» یكی از این رونوشت هاست كه گرچه حالا «ماضی نقلی» اما هیچ از تداركِ «مضارع امروز» و تعالیِ «مستقبلِ فردا» كم نگذاشته است. آموزه ای مغتنم است «جنگ» و خوشا تئاتر كه خردمندانه از آن پرچمی به رنگ «صلح» برساخته است و به روایت سروهایی سرگرم است كه از خاكِ خویش كوتاه نیامدند و به اعجاز ایثار، حیثیت مرگ را به بازی گرفتند.
جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، بازآفرینی روزگاری است كه مردمانِ نفت و نخل و كارون، به نرخ جان، در تقویم آزادی و كارنامه شرف، نگاشته شدند و به غیرت نگذاشتند زخمِ غربت بر نقشه ایران بنشیند و به سخاوتمندی از «تن» گذشتند تا «وطن» باقی بماند.
تئاتر به فروتنی و مسئولیت، در ساحل كارون، صحنه برافراخته است تا از مأذنه هنر، به شهیدانی سلام كند كه به اهورای ایمان خویش، خیال خام اهریمن را عقیم گذاشتند و سپاس بلند خود را به درگاه مردمی كه نجیبانه در خاكریزهای نبرد روز گذشته و خاكریزهای مقاومت امروز جنگیده اند و خم به ابرو نیاورده اند ارزانی دارد.
آرزو می كنم در آیینه هنر نمایش، مفاخر و مصائب این سرزمین چنان به تماشا گذاشته شود كه آبادان، آباد و خرمشهر، خرم شود. ایدون باید!»
بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در بخش های مسابقه نمایش های صحنه، مسابقه نمایش های كوتاه، مسابقه نمایشنامه نویسی و نمایش های محیطی و میدانی و همینطور كارگاه های آموزشی و جلسات نقد و بررسی از ۱۵ تا ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸ در منطقه آزاد اروند به دبیری حمیدرضا آذرنگ در حال برگزاری است.

1398/08/15
20:34:34
5.0 / 5
4447
تگهای مطلب: جشن , جشنواره , زیبایی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری