رونمایی از خانه باستانی مدفون زیر آتشفشان

رونمایی از خانه باستانی مدفون زیر آتشفشان به گزارش كاراموند از یكی از زیباترین خانه های باستانی رومی واقع در ایتالیا كه زیر چندین تن خاكستر به جامانده از فوران یك آتشفشان مدفون شده بود بالاخره بعد از گذشت ۳۶ سال از فراموش شدنش رونمایی گردید.


به گزارش كاراموند به نقل از رویترز، یك تیم متشكل از متخصصان مرمت توانست با كمك روش های پیشرفته آثار هنری و بخش هایی از ساختمان مجلل سه طبقه ای را كه حدودا در اثر فوران آتشفشان «وزوو» در سال ۷۰ میلادی نابود شده بود، نجات دهد.
این خانه باستانی كه با نام «خانه دویست ساله» شناخته می شود، در شهر رومی «هركولانیوم» واقع شده است و برای نخستین بار در سال ۱۹۳۸ كشف شد. عنوان «خانه دویست ساله» از آن جهت برای این بنا در نظر گرفته شده كه سال ۱۹۳۸، دویستمین سالگرد كاوش هایی بود كه به كشف ویرانه های شهر باستانی «هركولانیوم» منجر گردید.
از موزاییك های حدودا سالم، نقاشی های دیواری با موضوعات اسطوره ای و سبك معماری بویژه این بنا می توان دریافت كه « خانه دویست ساله» یكی از نفیس ترین بناهای خصوصی شهر «هركولانیوم» بوده است.


«لزلی رینر» - یكی از كارشناسان موسسه حفاظت « گتی» - بیان كرد: «این ساختمان تاریخی را می توان بعنوان جواهری برای این منطقه محسوب كرد.»
«خانه دویست ساله» هم همچون خیلی از خانه های باستانی «پمپئی» به علت غفلت در مدیریت، از سال ۱۹۸۳ تابحال تعطیل بود و تا امروز امكان بازدید از بنا برای عموم فراهم نشده بود.


كارشناسان معتقدند پروژه های مرمت و بازسازی سال های گذشته بیشتر از آن كه در مرمت این بنا مفید باشند به آن صدمه زده اند؛ برای مثال موادی كه برای محافظت از رنگ نقاشی های دیواری این بنای تاریخی استفاده شده بود، روند ناپدید شدن رنگ ها را تسریع كرده بود.
با این كه شهر «هركولانیوم» بسیار كوچكتر از «پمپئی» است، اما ویرانه های آن به مراتب سالم تر از ویرانه های «پمپئی» هستند چونكه ویرانه های «هركولانیوم» زیر خاكسترهای بسیار زیادی مدفون شده بودند و این امر سبب شده بود تا دسترسی سارقان به این ویرانه ها كمتر شود.
با توجه به بقایای قابل توجه كشف شده در شهر باستانی «هركولانیوم» می توان دریافت كه این شهر در مقایسه با «پمپئی»، خانه افراد ثروتمندتری بوده است.1398/08/03
14:49:13
5.0 / 5
4649
تگهای مطلب: تخصص , مد , مدیریت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری