دریافت مجوز برای مرمت خانه مصدق

دریافت مجوز برای مرمت خانه مصدق به گزارش كاراموند مدیركل میراث فرهنگی البرز اظهار داشت: سه هزار و 300 هنرمند صنایع دستی در استان تحت پوشش بیمه قرار دارند.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، حجت الاسلام فخرالدین صابری در نشست مطبوعاتی قبل از ظهر امروز اظهار نمود: صنعت توریسم نقش بسزایی در اشتراك گذاری ارزش های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جوامع مختلف دارد.
وی افزود: طی سال های گذشته جایگاه این صنعت در كشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته كه تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه گواه این ادعا است.
وی با اشاره به ظرفیت های البرز درحوزه گردشگری توضیح داد: این استان جاذبه های طبیعی مختلفی چون كوهستان، كویر، مناطق ییلاقی را در خود جای داده و به شكلی كلكسیونی از جذابی های طبیعی است و در كنار آن شاهد آثار تاریخی شاخصی مثل تپه ازبكی، كاروانسرای شاه عباسی، كاخ سلیمانیه، خانه مصدق و... در دل این استان هستیم كه می توانند به نیاز گردشگران به خوبی پاسخ دهد.
ایشان در ادامه با اشاره به تعداد هنرمندان فعال در حوزه صنایع دستی ابراز كرد: هم اكنون سه هزار و 300 نفر هنرمند صنایع دستی به صورت انفرادی و خانگی و 890 نفر هم در كارگاه های گروهی صنایع دستی مشغول به كار هستند.
این مسئول با اشاره به تعداد بیمه شدگان رشته های مختلف صنایع دستی تصریح كرد: هم اكنون هزار و 328 هنرمند صنایع دستی تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار دارند.
حجت الاسلام صابری توضیح داد: از تعداد 350 رشته صنایع دستی، 72 رشته در البرز فعال است كه از میان آنها گلیم بافی، سفال و سرامیك، صنایع چوبی، زیورآلات سنتی و نقاشی روی چرم شاخص هستند.
وی افزود: فعالیت در رشته های مختلف صنایع دستی سبب اشتغالزایی برای بیشتر از چهار هزار نفر شده كه البرز ظرفیت بیشتری از اشتغال موجود را دارد.
مدیركل میراث فرهنگی البرز با تاكید بر لزوم ایجاد بازارچه های صنایع دستی در البرز اظهار داشت: هم اكنون تنها یك بازارچه صنایع دستی در مشكین دشت فعال است و با رایزنی به دنبال ایجاد این نوع بازارچه در تمامی شهرستان های استان هستیم.
این مسئول در ادامه به وضعیت كاخ سلیمانیه اشاره نمود و اظهار داشت: مرمت این كاخ به اتمام رسیده و عملیات لازم برای تامین امنیت این مجموعه تاریخی هم صورت گرفته و بزودی درهای این كاخ به روی مردم باز می شود.
وی با اشاره به وضعیت كاروانسرای شاه عباسی كه به دلایلی تعطیل شده است، اضافه كرد: با رایزنی های صورت گرفته به دنبال رفع مشكل این كاروانسرا هستیم تا بتواند باردیگر فعالیت خویش را آغاز كند.
وی با اشاره به اینكه مجوز بازسازی خانه مصدق نیزاخذ شده، توضیح داد: برای بازكردن درهای این خانه به روی گردشگران باید اشیاء و اسناد این خانه ساماندهی شوند و ساختمان هم بازسازی شود.
حجت الاسلام صابری تصریح كرد: مجوز مرمت این خانه دریافت شده و تا آخر سال بخشی از مرمت این خانه انجام می شود.
وی با اشاره به اینكه البرز ظرفیت های گردشگری زیادی دارد ولی خیلی از آنها ناشناخته باقی مانده اضافه كرد: برای معرفی این جاذبه ها علاوه بر همكاری رسانه ها به تعامل بین بخشی نیاز است چون در استان هایی كه در بحث توسعه گردشگری به موفقیت رسیده اند؛ تمام دستگاه ها به صورت یكپارچه عمل می كنند.1398/07/17
22:11:36
5.0 / 5
4610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری