بنیاد شهید: پیگیر سوژه حذف نام شهدا از برخی معابر شهری هستیم

بنیاد شهید: پیگیر سوژه حذف نام شهدا از برخی معابر شهری هستیم كاراموند: معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در واكنش به حذف نام شهید از برخی تابلوهای معابر شهری از پیگیری این مساله توسط بنیاد آگاهی داد.به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمدحسن كاویانی راد به طرح سوژه حذف نام شهدا از معابر شهری با وزارت كشور اشاره نمود و اظهار داشت: از وزارت كشور خواستیم تا سوژه در سطح كشور پیگیری شود و ابلاغیه ای از جانب وزارت كشور برای تمام استانداری ها ارسال شده تا سوژه رصد و كنترل شود. بر طبق این بخشنامه و به استناد بخشنامه نامگذاری شهرها، خیابانها، اماكن و موسسات عمومی اولویت نام گذاری معابر به نام شهدای گرانقدر است و بعد از نام گذاری به نام شهدا حق تغییر اسامی این معابر جز در موارد خاص و در هیأت تطبیق شهرستان وجود ندارد، پس اگر بعد از این چنین رفتاری اتفاق بیافتد قابل پیگیری خواهد بود.


وی افزود: ما نیز در بنیاد شهید و امور ایثارگران مصر به مستندسازی اتفاقات در این زمینه هستیم تا آسیبی به ارزش های فرهنگی كشور وارد نشود. رئیس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این زمینه حساسیت زیادی دارد و بر پیگیری این مساله تاكید بسیاری كرده است.


معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران حذف نام شهید از برخی معابر شهری را اقدامی ناشایست و ناشی از بدسلیقگی و غفلت دانست و اظهار داشت: نام شهید و قداست آن خط قرمز بنیاد شهید و امور ایثارگران است و عنوان شهید وقتی در كنار هر اسمی قرار بگیرد به آن اسم معنا می بخشد و نظام اسلامی وامدار این شهداست. درج و درخشش نام شهید بر تارك اماكن نه صرف معرفی مكان و جغرافیای شهری بلكه بیان كننده عمق تاریخ و انگشت اشاره به سوابق درخشان ملت در ایثارگری و نیز ارجمندی پایداری ارزش های والای انقلاب و دفاع مقدس است.


وی با اشاره به مكاتبات صورت گرفته توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با شهرداری تهران، تصریح كرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه مذاكراتی با شهرداری تهران داشته است و شهرداری نیز اطلاعیه ای صادر كرده است و به اصلاح نام تابلوهای معابر به نام شهدای والامقام تاكید كرده است و ما در بنیاد نیز در حال رصد شرایط هستیم و شهرداری در حال پیگیری این كار است. در سایر شهرستانها نیز این مساله توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران رصد و پیگیری می شود.


معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه كرد: بااینكه اقدام ناصحیح صورت گرفته را نمی توان جریان هدایت شده و هدفمند ارزیابی كرد، در عین حال نباید قصور، غفلت و بدسلیقگی اتفاق افتاده منتهی به یك جریان عادی شود و خوشبختانه حساسیت خوب رسانه ها و مردم شهیدپرور آگهی لازم را به وجود آورده است.


او در آخر اشاره كرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه دو پیشنهاد دارد كه یكی از آنها ایجاد سامانه جامع ثبت مشخصات اماكن و معابر متبرك به نام شهدا در سراسر كشور است و دیگری استانداردسازی نام گذاری به لحاظ شكلی است كه می تواند زمینه تعدد و تكرار استفاده از نام ها را كم كند و در عین حال امكان استفاده از نام شهیدان را در پروسه نام گذاری فراهم آورد.
منبع:

1398/06/25
20:01:58
5.0 / 5
4201
تگهای مطلب: استاندارد , طلا , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری