نویسنده سریال با مهر مطرح كرد؛

جزئیات جدید از سریال طالقانی، چهره ای تازه از مبارزان انقلاب داریم

جزئیات جدید از سریال طالقانی، چهره ای تازه از مبارزان انقلاب داریم به گزارش كاراموند حامد قربانی نویسنده سریال آیت الله طالقانی درباره پژوهش های در رابطه با فیلمنامه این سریال توضیحاتی ارائه نمود.حامد قربانی نویسنده سریال «آیت الله طالقانی» در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره وضعیت نهایی این سریال كه برای معاونت امور استان های صداوسیما نوشته می شود، اظهار داشت: این هفته مقرر است برآورد فیلمنامه این سریال در مركز سیمای استان ها صورت گیرد و من هم اكنون درگیر فرایند تحقیقاتی این سریال هستم.
وی افزود: من قبل از این یك پیش نویس ۷۰ صفحه ای از كودكی تا رحلت آیت الله طالقانی را تحویل داده ام كه نقاط عطف زندگی او را در بر می گیرد. طرح این سریال فعلا برای ۳۰ قسمت نوشته شده و مقرر است تا ۴۰ قسمت افزایش پیدا كند.
این نویسنده توضیح داد: شروع قصه از ۴۰ سالگی است و فلاش بك هایی به كودكی دارد، چون او تحت تاثیر پدرش بوده است كه در زمان رضاخان مبارز بود و برای همین نیاز بود دوران كودكی وی هم به تصویر كشیده شود. بخصوص كه پدرش دوست صمیمی آیت الله مدرس بود و ضمن این سریال بعضی از چهره های مبارز و سیاسی معاصر را می بینیم كه البته به نظرم برای نخستین بار با این تصویر دیده می شوند و ساختار كلیشه ای كه از آنها دیده ایم شكسته می شود.
وی با اشاره به قصه این سریال و مستند بودن آن خاطرنشان كرد: بخشی از سریال به صورت درام داستانی و همراه با تخیل پیش می رود. پژوهش های مكتوب سریال از آذر سال قبل شروع شده است و تا یكی دو ماه دیگر ادامه دارد. پژوهش های میدانی هم داریم كه سخت تر است و باید گفتگوهایی با خانواده طالقانی داشته باشیم كه در خود خانواده آقای طالقانی هم روایت های متفاوتی از این شخصیت وجود دارد.
قربانی درباره چهره ای كه در این سریال به تصویر كشیده می شود و فضای آن بیان كرد: خود من به سریال هایی مثل «هزاردستان» از علی حاتمی علاقه بسیاری دارم كه بهترین سریال برای تم مبارزه است و بخش هایی از آن هم تخیلی است.
نویسنده سریال «آیت الله طالقانی» درباره منابع تصویری برای تحقیقات سریال خود اظهار داشت: منابع تصویری زیاد است به صورت مثال برنامه ای با محوریت وی در تلویزیون در اوایل انقلاب پخش می شد و یا نخستین نماز جمعه تهران پس از انقلاب كه به امامت طالقانی انجام شد فیلم هایش موجود است كه اتفاقا مسعود كیمیایی كارگردانی آنرا بر عهده داشت.
او در آخر درباره نگاهش نسبت به شخصیت آیت الله طالقانی بیان كرد: نگاه به شخصیت طالقانی همان نگاهی است كه نظام به او دارد. بسیاری می خواهند او را به خود منتسب كنند اما او خودش تابع امام خمینی (ره) بوده است.


منبع:

1398/06/23
22:13:35
5.0 / 5
4180
تگهای مطلب: زندگی , سریال , فیلم , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری