ذبیح الله رحمانی با مهر مطرح كرد؛

جدال های انسانی در محدوده ابری، هنروتجربه فرصت دیده شدن می دهد

جدال های انسانی در محدوده ابری، هنروتجربه فرصت دیده شدن می دهد به گزارش كاراموند ذبیح الله رحمانی تهیه كننده فیلم سینمایی محدوده ابری عنوان نمود كه گروه سینمایی هنر و تجربه به بعضی از آثار فرصت دیده شدن می دهد.ذبیح الله رحمانی تهیه كننده فیلم سینمایی «محدوده ابری» به كارگردانی روح الله سهرابی كه این روزها در حال اكران در گروه سینمایی «هنر و تجربه» است، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این اثر اظهار داشت: ما پس از چند سال توانستیم برای «محدوده ابری» نوبت اكران بگیریم و از نحوه نمایش آن هم ناراضی نیستیم. چون كه «محدوده ابری» فیلم خاصی است و مخاطبان خاصی هم دارد اما تابحال بازخوردهای خوبی از این اثر گرفته ام.
وی اضافه كرد: البته باید عنوان كنم كه در این گروه سینمایی ناهماهنگی هایی به وجود می آید كه سبب سردرگمی مخاطب می شود. برای مثال با جابه جایی سانس ها، مخاطبان نمی دانند كه چه ساعتی باید به تماشای آثار بنشینند. از همین رو به نظرم بهتر است سانس های بیشتری برای فیلم های این چنینی در نظر گرفته شود.
رحمانی با تاكید مجدد بر اینكه این شیوه اكران را مناسب می داند چونكه سبب می شود برخی فیلم های این چنینی دیده شوند، اضافه كرد: یكی از اشكالات گروه سینمایی «هنر و تجربه» این است كه صاحبان فیلم های گیشه پسند امكان افزایش سانس به فیلم های این گروه را نمی دهند و نسبت به آن موضع می گیرند. با این وجود به نظرم تداوم همین شیوه اكران هم خوب است. چونكه فضا را برای فعالیت افرادی كه تمایل به ساخت فیلم های این چنین دارند، فراهم می كنند.
این تهیه كننده سینما اظهار داشت: اگر «محدوده ابری» در همین گروه هم اكران نمی شد، باز هم همین حرف ها را می زدم چون كه این نوع سینما در تمام دنیا وجود دارد كه مخاطبان خاصی به تماشای فیلم های آن می نشینند در تمام دنیا این سینمای گیشه پسند است كه غالب فیلم ها را تشكیل می دهد با این وجود عده ای از سینماگران و عده ای از مخاطبان به سینمای تجربه گرا هم علاقه مند هستند.
رحمانی درباره «محدوده ابری» هم اظهار نمود: «محدوده ابری» یك فیلم اپیزودیك است كه داستان های آن ارتباطی با یكدیگر ندارند اما یك سری جزئیات سبب می شود این داستان ها به یكدیگر پیوند بخورند، برای مثال قصه اول این فیلم در مه، قصه دوم در برف و قصه سوم در دریا رخ می دهد یعنی وجه مشترك این فضاهای جغرافیایی محدوده ابری آن هاست و در آنها جدال انسان با خودش و طبیعت را می بینیم.
وی در انتها اظهار داشت: بسیاری از مخاطبان وقتی «محدوده ابری» را می بینند متوجه می شوند كه داستان های آن برایشان آشناست و با آن همذات پنداری می كنند یعنی خویش را در آن می بینند كه به نظرم این اتفاق خوبی است.


منبع:

1398/06/19
23:59:52
5.0 / 5
4311
تگهای مطلب: تهیه كننده , سینما , فیلم , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری