نمایشگاهی از تبلیغات دهه های 30 تا 50

نمایشگاهی از تبلیغات دهه های 30 تا 50 كاراموند: نمایشگاهی از تلفیق گرافیك، تبلیغات و رسانه در دهه های 30 تا 50، از روز جمعه (22 شهریور ماه) در گالری دنا انجام می شود. در این نمایشگاه كه نگاهی پژوهشی به تاریخ گرافیك و سرآغاز تبلیغات در ایران دارد، تعدادی آگهی های اصل آن دوره به معرض نمایش گذاشته می شود.


فرشید پارسی‎كیا، مدیر گالری «دنا» در گفت و گو با ایسنا درباره این نمایشگاه پژوهشی توضیح می دهد: ما در سال چند نمایشگاه پژوهشی برگزار می نماییم كه یكی از آنها به آگاهی های تبلیغاتی مربوط است. سال قبل كانون آگهی زیبا را برگزار كردیم و امسال تبلیغات سازمان فاكوپا را در دهه های ۳۰ تا ۵۰ برگزار می نماییم. این سازمان، همچون نهادهای مهمی بود كه در آن سال ها كار تبلیغات انجام می داد و نخستین كمپین های ایران را برگزار كرد.
او تصریح كرد: هر كدام از این آگهی ها خاصیت های خاص خودشان را دارند كه باید از نزدیك دیده شوند. بدین سبب نمایشگاه می تواند از منظر گرافیك، زیبایی شناسی، تاریخی، جامعه شناختی و شروع تبلیغات در ایران حائز اهمیت باشد.
پارسی كیا درباره دسترسی به این آگهی ها نیز بیان كرد: تعداد زیادی آگهی اصل به همراه برخی تبلیغات كپی شده از كارهای پژوهشی در این نمایشگاه ارائه می شود. این آگهی ها بوسیله خرید در دست دوم فروشی ها و افرادی كه نشریات قدیمی دارند، انجام شده است. در مجموع ۳۵ تبلیغ اصل ارائه می شود كه من نیز ۲۴ آگهی اصل را از مجموعه شخصی خودم به نمایشگاه اضافه كرده ام.
این نمایشگاه كه كیوریتوری آنرا محمد مخبری و شیما طاهری انجام داده اند از تاریخ ۲۲ تا ۲۷ شهریور ماه در گالری دنا برگزار می گردد.

منبع:

1398/06/10
13:27:23
5.0 / 5
5389
تگهای مطلب: زیبایی , گرافیك , مد , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری