یك سفارش به عادل فردوسی پور

یك سفارش به عادل فردوسی پور كاراموند: بتازگی ویدئوی بامزه ای انتشار یافته از عادل فردوسی پور و دوستانش كه به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس نود در یكی از رستوران های تهران دور هم جمع شده اند و در ضیافتی مشترك، خاطرات برنامه ای را مرور می كنند كه حالا دیگر نیست.به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، در ادامه یادداشت رسول بهروش در روزنامه «دنیای اقتصاد» آمده است: «وجه «بامزه» ویدئوی همنشینی عادل و رفقا هم بیشتر به خاطر آوازخوانی هنرمند مسنی است كه در قطعه شعر مشهور «نازنین مریم» اسم فردوسی پور را بجای مریم می نشاند و موجب ریسه رفتن عادل از خنده می شود؛ خنده هایی كه جای همان ها هم ماه هاست در شبكه سه خالی مانده و پر نمی گردد.

مراد این مطلب اما چیز دیگری است. انتقادها از تلویزیون وجود داشته و همچنان هم ادامه خواهد یافت؛ بااینكه قصه ما و سیما همان داستان «گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست» و بعید است اعتراض های مردمی در نهایت به جایی برسد. در عین حال اما بنظر می رسد انزوای خودخواسته عادل فردوسی پور و محدود شدنش در چنین ضیافت هایی هم دیگر كافی باشد. در حقیقت حق هواداران او و هنرش بیشتر از آن است كه فقط گاه گاهی شاهد كلیپ های همنشینی عادل با رفقای نودی اش باشند و چلوكباب خوردن آنها را تماشا كنند. این نشست و برخاست ها اگر لطفی داشته و اگر قرار بوده پیامی برای كسی داشته باشد، كارش را كرده و كم كم دیگر به كلیشه ای تكراری و غیرجذاب تبدیل خواهد شد. شاید حالا وقتش شده باشد كه عادل دستی روی زانو بگذارد و مثل بیست سال پیش كه بعنوان یك جوان پرانرژی استارت برنامه نود را زد، طرحی نو در اندازد.»

در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: «عادل از جنس رسانه است و محبوبیت لازم برای ریسك كردن را هم دارد. او باید مسیری تازه برای ارائه توانایی هایش پیدا كند؛ مسیری كه می تواند بر بال فضای مجازی و شبكه های اجتماعی گسترده و قدرتمند امروز سوار باشد. ژست قربانی مظلوم و بی گناه هم فقط مدت كوتاهی جواب می دهد، از آنجا به بعد آدم ها باید قدرت و مهارتشان را به رخ بكشند.»

بهروش در بخش پایانی این یادداشت نوشته است: «روزی كج سلیقگی مدیران صداوسیما موجب شد رضا عطاران به خاطر تولید سریال پرحاشیه «بزنگاه» از سازمان طرد شود. حالا كاری نداریم به اینكه پس از كوچ الزامی آقا رضا همین سریال ده ها بار دیگر از تلویزیون بازپخش شد اما نكته اینجاست كه عطاران بیرون از تلویزیون چنان توفانی به پا كرد كه مدیران جام جم ناچار شدند برای بازگرداندنش به تكاپو بیفتند. گویا همین هفته پیش گفت وگوهایی در این مورد صورت گرفته و البته این دفعه خود عطاران قبول نكرده به تلویزیون برگردد. اساسا كار عادل برای اثبات خودش سخت تر است، اما وقتی میلیون ها نفر به استعداد و توانایی او ایمان دارند، دلیلی برای موفق نشدن وجود ندارد. دیگر چلوكباب خوردن و گل زیرطاقی زدن و روزه سكوت گرفتن بس است؛ وقت كار رسیده.»

منبع:

1398/05/27
13:35:18
5.0 / 5
4870
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری