برگزاری نخستین كنگره ملی شهدای عشایر كشور در بهار ۹۹

برگزاری نخستین كنگره ملی شهدای عشایر كشور در بهار ۹۹ به گزارش كاراموند جانشین سازمان بسیج عشایری كشور و دبیر كنگره شهدای عشایری اظهار داشت: بعد از برگزاری كنگره ها و یادواره های محلی و استانی، اجلاسیه پایانی این كنگره بهار سال آینده انجام خواهد شد.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، سرهنگ "احمد سعیدی" امروز ۲۶ مردادماه در دیدار با استاندار كرمان اظهار داشت: از حدود شش هزار و پانصد شهید عشایر كشور، قریب به ۱۲۰۰ نفر متعلق به عشایر استان كرمان بودند كه می توان گفت استان كرمان استان عشایر خیزی است.
وی با اشاره به اینكه نقش عشایر در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آنگونه كه شایسته بوده به خوبی تبیین نشده افزود: برگزاری این كنگره فرصت خوبی برای قدردانی و همین طور بیان نقش موثر این قشر در پیروزی انقلاب اسلامی و حفاظت از مرزهای میهن اسلامی است.
سعیدی اضافه كرد: عشایر در راه اسلام و وطن اسلامی؛ امتحان خوبی پس دادند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، این نخستین كنگره ملی شهدای قشر عشایر كشور خواهد بود كه باید به خوبی در سطح كشور اجرا شود.
دبیر كنگره عشایر كشور با اشاره به اینكه الان در ۲۱ استان كشور بسیج عشایر در حال فعالیت است، اضافه كرد: بعد از استان فارس، بیشترین تعداد شهدای عشایر مربوط به استان كرمان است.
وی اظهار داشت: برگزاری این كنگره با سه رویكرد اصلی «فرهنگی»، «خدمات رسانی و محرومیت زدایی» و «تقویت وحدت اقوام و مذاهب» آغاز به فعالیت در استان ها كرده است.
سعیدی همین طور درباب نقش عشایر در امنیت پایدار مرزها، میراث فرهنگی و محافظت از هویت و فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی اظهار داشت: باید برانگیختگی قشری در میان آحاد جامعه پیش بیاید و همه اقشار و ارگان های مرتبط برای به ثمر رسیدن اهداف این سه رویكرد كنگره تلاش نمایند.
جانشین سازمان بسیج عشایری كشور با اشاره به پراكندگی عشایر كشور در ۵۹ درصد خاك ایران، اظهار داشت: بعد از برگزاری كنگره ها و یادواره های محلی و استانی، اجلاسیه پایانی این كنگره بهار سال آینده برگزار خواهد شد
به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا استاندار كرمان نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری كنگره ملی شهدای عشایر در سه ماهه اول سال ۹۹ اظهار داشت: برگزاری كنگره شهدای عشایر، اقدام باارزش و خوبی است كه می تواند نقش عشایر را در برهه های مختلف تاریخ مرزو بوم این كشور تبیین و تشریح كند.
محمد جواد فدایی با اشاره به نقش آفرینی عشایر غیور كشور در تمامی برهه های حساس و سرنوشت ساز انقلاب اسلامی، اظهار داشت: برگزاری این كنگره می تواند برای آینده عشایر و حل و فصل بعضی از مشكلات عشایر كارگشا باشد.
وی اظهار داشت: با عنایت به سابقه استان كرمان در برگزاری دومین كنگره شهدای استان و با عنایت به رهنمود های مقام معظم رهبری در دیدار با برگزار كنندگان این كنگره، می توان به صورت مناسب و درخور شان شهیدان عشایر، از تجارب كنگره شهدای استان برای كنگره ملی شهدای عشایر استفاده و برنامه ریزی های لازم را انجام داد.1398/05/26
22:55:56
5.0 / 5
4685
تگهای مطلب: اهدا , خدمات , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری