تاكید رئیس دانشگاه لرستان بر تداوم پیگیری ها برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس

تاكید رئیس دانشگاه لرستان بر تداوم پیگیری ها برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس به گزارش كاراموند رئیس دانشگاه لرستان بر تلاش هرچه بیشتر برای تصویب اعتبارات مورد نیاز برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان تاكید كرد.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، دكتر خسرو عزیزی در نشست كمیته آموزش، پژوهش و اسناد دفاع مقدس استان بر ترویج هرچه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بخصوص در میان جوانان و دانشجویان تاكید كرد و اضافه كرد: همه مجموعه های دانشگاهی، نخبگان و اندیشمندان استان و همه دستگاهها باید در تهیه دانشنامه دفاع مقدس لرستان برپایه یك كار تیمی منسجم، مشاركت فعال داشته باشند.

وی افزود: تهیه دانشنامه دفاع مقدس لرستان یك لزوم و كار عظیم و بزرگی است و باید این دانشنامه، بگونه ای تهیه شود كه در شأن و منزلت شهدا، ایثارگران و جانبازان باشد.

رئیس دانشگاه لرستان، عنوان كرد: لرستان بیشتر از شش هزار شهید، تقدیم انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی كرده است و این سبب افتخار ماست.

وی ادامه داد: باید با یك كار منسجم علمی و قوی گروهی، دانشنامه دفاع مقدس لرستان تهیه شود.

عزیزی بیان كرد: كارهایی همچون خلاصه نویسی و تبدیل خلاصه نویسی ها به فایل های صوتی هم در ذیل دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان انجام می شود.

وی اظهار داشت: برای تصویب نهایی اعتبارات مورد نیاز برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان، باید طرح در كارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری لرستان مطرح شود و در نهایت با همكاری همدیگر، بتوانیم اعتبارات مورد نیاز را در شورای برنامه ریزی و توسعه و شورای دفاع مقدس استان، به تصویب نهایی برسانیم.

رئیس دانشگاه لرستان با ااشاره به اینكه باید در تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان، از همه ظرفیتها و پتانسیل های علمی جامعه دانشگاهی استان استفاده شود، عنوان كرد: در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تعداد 12 رساله دانشجویی در مقاطع تحصیلی ارشد و دكترا در دانشگاه لرستان و با موضوعات در رابطه با فرهنگ ایثار و شهادت، تهیه شده است.

رئیس دانشگاه لرستان، بیان كرد: نوع نگاه و رویكرد دكتر خادمی استاندار لرستان هم برای تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان لرستان، كاملاً حمایت گرایانه است.

در ادامه این جلسه مدیركل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‎های دفاع مقدس استان از همكاری‎ها و پیگیری‎های ریاست دانشگاه لرستان در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، قدردانی كرد و اظهار داشت: همه باید تلاش نماییم و بیشتر از پیش، پای كار بیاییم تا دانشنامه دفاع مقدس لرستان، تهیه شود.
سرهنگ حجت اله ناصرپور، با تاكید براینكه دانشنامه دفاع مقدس لرستان، نشان دادن سلحشوری های مردم استان است، خاطرنشان كرد: همه همچون رسانه ها هم برای ترویج و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و منعكس كردن فداكاریهای رزمندگان دفاع مقدس به نسل جوان، بایستی تلاش مضاعف كنند.
1398/05/01
17:39:42
5.0 / 5
4367
تگهای مطلب: دانشگاه , دستگاه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری