ظریف: كشور بعد از برجام با جهش توریست مواجه گردید

ظریف: كشور بعد از برجام با جهش توریست مواجه گردید كاراموند: وزیر امور خارجه كشور با اشاره به اینكه كشور پس از برجام با جهش توریست مواجه گردید، اظهار داشت: برای جلوگیری از شیطنت آمریكا جهت عدم ورود به كشور، وزارت خارجه مبادرت به ویزای الكترونیكی برای گردشگران كرد.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف در بازدید از یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه وزارت خارجه وظیفه تصدی گری در گردشگری ندارد، اظهار نمود: نمایشگاه گردشگری یك فرصت برای آشنا كردن مردم ایران با فرهنگ و آداب مختلف شهرها و استان های كشور است.
وی ادامه داد: نمایشگاه بین المللی گردشگری كاركردهای مختلفی همچون معرفی ایرانگردی و استفاده از امكانات و ظرفیت های كشور دارد و در كنار آن نشان دهنده فرهنگ كهن مردم كشور ما به همه جهان است.
وی افزود: شهری همچون اصفهان یكی از شهرهای تمدنی كشور است و نشان دهنده عمق تاریخی جمهوری اسلامی ایران است، این شهر برای كشور ارزش اقتصادی دارد و با جذب توریست در كشور می تواند جهش عمده ای در گردشگری داشته باشد.
وزیر امور خارجه كشور خاطرنشان كرد: این وزارتخانه بخشی را برای تشویق گردشگری ایجاد كرده، كه این امر همزمان می تواند یك ارزش راهبردی برای كشور داشته باشد. این ارزش راهبردی بوسیله نزدیك كردن فرهنگ ها و تمدن ها به یكدیگر و آشنا كردن جهان با فرهنگ ایرانی است. نشان دادن این عمق تاریخی برای دنیا مهم می باشد برای اینكه نشان دهنده عظمت ملت ایران است.
ظریف با تاكید بر اینكه وزارت خارجه وظیفه تسهیل در حوزه گردشگری دارد، اظهار داشت: این وزارت خانه با تمام توان در خدمت بخش خصوصی و دولتی برای تسهیل روندها است.
وی با اشاره به اینكه گردشگری در حوزه اقتصاد مقاومتی بسیار كمك كننده است، اظهار داشت: وزات امور خارجه در چند زمینه حوزه گردشگری فعالیت می كند؛ یكی معرفی امكانات ایران است كه این امر بر عهده سفارتخانه ها گذاشته شده است.
ظریف افزود: حوزه دیگر فعالیت بحث ورود پروازهای خارجی به ایران است، همانطور كه اطلاع داریم روز چهارشنبه شخص رئیس جمهورمقرر كردند ویزای الكترونیك كه یك سال است وزارت امور خارجه انجام می دهد، همین طور وارد نكردن مهر ورود به گذرنامه افراد با عنایت به شیطنتی كه آمریكا برای گردشگران به ایران بوجود می آورد.
وزیر امور خارجه خاطرنشان كرد: پس از برجام كشور در حوزه گردشگری جهش داشته است، بنابراین آمریكایی ها حركتی را شروع كردند كه هر گردشگری از ایران بازدید كند، اجازه بازدید از آمریكا را ندارد، البته باوجود این اقدام آمریكا، جهان گردان جاذبه های فرهنگی و تاریخی كشورمان را ترجیح داده و به ایران سفر می كنند.
ظریف درانتها خاطرنشان كرد: ایجاد اداره ای در وزارت خارجه كشور برای كمك به استان ها جهت معرفی جاذبه های گردشگری و فرهنگی است.
به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا؛ ظریف وزیر امور خارجه از پروژه بزرگ نمایشگاه های استان اصفهان نیز بازدید كرد و در جریان روند ساخت این پروژه قرار گرفت. این پروژه در شرق اصفهان در حال ساخت است.
منبع:

1398/03/30
21:26:16
5.0 / 5
4699
تگهای مطلب: سفر , صنایع دستی , طلا , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری