اجرای كامل قوانین مربوط به كمیسیون ماده 16 توسط بنیاد شهید

اجرای كامل قوانین مربوط به كمیسیون ماده 16 توسط بنیاد شهید كاراموند: معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاكید بر اجرای كامل قوانین مربوط به كمیسیون ماده 16 توسط بنیاد اظهار داشت: تمامی دستگاه ها موظف به اجرای قوانین مربوط به ایثارگران هستند تا شكایتی به دیوان عدالت اداری صورت نگیرد.به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، محمود پاكدل در صد و هفتاد و سومین نشست شورای مشاوران وزرا كه در ساختمان جانباز شهید رسول زاده انجام شد با اشاره به نزدیكی هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر بیان كرد: ایثارگران زیادی در قوه قضائیه مشغول به كار هستند كه ظرفیت خوبی برای حل مشكلات ایثارگران است، به این جهت اگر كارگروهی در دبیرخانه شورای مشاوران وزرا، برای حل مشكلات ایثارگران در قوه قضائیه تشكیل گردد بسیار مؤثر خواهد بود.


وی با اشاره به وحدت رویه در قوه قضائیه و تطابق عملكرد این دستگاه با قوانی ن اظهار داشت: رأی هر قاضی در هر حكمی نهایی است ولی اگر مسؤولان مربوطه در بنیاد احساس می كنند قوانین درباب ایثارگران نیاز به اصلاح دارد بهتر است پیشنهادات خودرا به مجلس شورای اسلامی عرضه كنند.


پاكدل اضافه كرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر دستگاه ها نسبت به اجرای قوانین در رابطه با ایثارگران مسؤولیت دارند در غیر این صورت قوه قضائیه به آنها رسیدگی می كند. در تمامی كشورها، بعد از تنظیم قانون، زمان اجرایی و بار مالی آن مشخص می شود، اگر انتظار داریم قوانین به صورت كامل اجرایی شود باید بودجه و بار مالی آن نیز در نظر گرفته شود.


معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد با تاكید بر اجرای كامل قوانین مربوط به كمیسیون ماده ۱۶ توسط بنیاد توضیح داد: تمامی دستگاه ها موظف به اجرای قوانین مربوط به ایثارگران هستند تا شكایتی به دیوان عدالت اداری صورت نگیرد، بنیاد نیز حسب وظیفه در كمیسیون ماده ۱۶ به شكایات رسیدگی می كند ولی همه باید تلاش نماییم تا این شكایات كمتر شود كه در این راستا از تشكیل شعبه ای در قوه قضائیه برای اجرای احكام ماده ۱۶ تقدیر می نماییم.


در ادامه این نشست حسین داوودی مشاور امور ایثارگران در قوه قضائیه با ارائه گزارشی از اقدامات اجرایی برای ایثارگران در این سازمان اظهار داشت: قوه قضائیه ۱۴ هزار و ۱۵۴ ایثارگر دارد كه از این تعداد ۲۲۷ نفر شهید، ۳۲۷ نفر آزاده، ۲ هزار و ۷۶۱ نفر جانباز و ۵ هزار و ۵۷۲ نفر رزمنده هستند و مابقی را خانواده های شهدا و جانبازان می سازند.


وی افزود: پیگیری های بحث بیمه تكمیلی، اجرای ماده ۵۱، صدور و ابلاغ بازنشستگی، گزارش عملكرد حوزه های سازمانی و دستگاه ها، شناساندن ظرفیت دستگاه قضائی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران قوه قضائیه در كل كشور، مناسب سازی محیط های دستگاه قضائی برای ایثارگران، استخدام و مجوزها برای ایثارگران، پیگیری احكام كمیسیون ماده ۱۵ و.... همچون اقدامات دفتر مشاور امور ایثارگران در قوه قضائیه است.
گفتنی است در این جلسه چگونگی ارزشیابی عملكرد مشاوران وزرا در جلسات شورا و كارگروه ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
منبع:

1398/03/27
19:22:22
5.0 / 5
4278
تگهای مطلب: دستگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری