مدیركل هنرهای نمایشی در گزارش كاراموند:

تكلیف حریم تئاتر شهر امسال مشخص می شود، نظارت جدی نیروی انتظامی

تكلیف حریم تئاتر شهر امسال مشخص می شود، نظارت جدی نیروی انتظامی كاراموند: مدیركل هنرهای نمایشی تاكید كرد كه طی جلسه ای با حضور مدیران شهری و مقامات نیروی انتظامی مقرر شد تا تكلیف حریم مجموعه تئاتر شهر امسال مشخص و عملیاتی شود.شهرام كرمی مدیركل هنرهای نمایشی درباره جلسه ای كه امروز شنبه ۲۵ خردادماه با حضور رئیس كمیسیون فرهنگی شورای شهر، مقامات نیروی انتظامی تهران بزرگ، مدیران شهری و برخی از مدیران تئاتری درباره رسیدگی به شرایط پیرامون مجموعه تئاتر شهر و حریم این بنای فرهنگی و ثبت در میراث ملی كشور برگزار شد، به خبرنگار مهر اظهار داشت: امروز جلسه ای با سوژه معضلات حریم تئاتر شهر و وضعیت محیطی آن مركز با حضور مدیران مختلف حوزه شهری و نیروی انتظامی و مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره خانه تئاتر، سعید اسدی رئیس مجموعه تئاتر شهر و بنده در شورای شهر تهران اجرا شد. این جلسه با نظر و پیگیری دكتر حق شناس رئیس كمیسیون فرهنگی شورای شهر انجام شد و آقایان یزدانی معاون شهردار تهران، آبادیان شهردار منطقه ۱۱، دلداری شهردار منطقه ۶ و نظری عضو شورای شهر تهران از دیگر حاضران در این نشست بودند.
وی توضیح داد: در این نشست نظرات مختلف در حوزه معضلات محیطی مجموعه تئاتر شهر عنوان شد و همه حاضران در جلسه به اتفاق بر سر نگهداری، توجه و اهمیت مجموعه تئاتر شهر بعنوان یك میراث فرهنگی شهر تهران كه در چهارراهی پرتردد واقع شده، تاكید داشتند و تعامل و هماهنگی خوبی بین همه حاضران در جلسه بود و همه مصمم بودند كه در یك برنامه ریزی كوتاه مدت و دراز مدت به این معضل شهری توجه جدی داشته باشند.
كرمی با اشاره به مطرح شدن سوژه «پهنه فرهنگی رودكی» در این نشست، اضافه كرد: آقای آبادیان شهردار منطقه ۱۱ گزارشی را از مطالعات، بررسی و پیشرفت پروژه ارائه داد و اظهار داشت كه حداكثر تا تیرماه امسال كارگاه عملیاتی «پهنه فرهنگی رودكی» در محیط پیرامون تئاتر شهر مستقر خواهد شد. اتفاق خوب این بود كه آقای آبادیان اظهار داشت كه فاز اول «پهنه فرهنگی رودكی» در همین موعد شروع می شود.
وی تصریح كرد: دكتر حق شناس هم تاكید زیادی بر این نكته داشتند تا مطالعات حریم مجموعه تئاتر شهر كامل شود تا هم حریم تئاتر شهر مشخص و هم ماهیت هنری این مجموعه را حفظ كند. آقای اسدی هم گزارشی درباره قرار گرفتن ساختمان تئاتر شهر در معرض لطمه های محیطی ارائه داد و روی این مساله در جلسه توجه و تاكید شد. بر همین مبنا مقرر شد كه شهرداری در كنار اجرا و كار عملیاتی «پهنه فرهنگی رودكی» مطالعات خودرا برای ایجاد حصار اطراف تئاتر شهر انجام دهد تا بتواند این شرایط را برای این مجموعه ایجاد كند.
مدیركل هنرهای نمایشی با اشاره به حضور سردار هداوند جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در این نشست، بیان كرد: ایشان گزارشی را ارائه و مطرح نمودند با عنایت به اینكه چهارراه ولیعصر (عج) بعنوان یك مكان استراتژیك فرهنگی و هنری شناخته می شود، مقرر شد نیروی انتظامی تهران بزرگ هم بیشتر از گذشته بر این محیط بویژه محیط بوستان شهری «دانشجو» نظارت و اعمال نظر جدی تر داشته باشد تا از وقوع جرایم گروه های مستقر در بوستان پیشگیری كند و برای ساماندهی این بوستان شهری نیز اقدام های جدی و عملیاتی انجام دهند تا محیط پیرامون تئاتر شهر بتواند محیطی پالایش شده باشد.
كرمی در انتهای سخنان خود درباره ایجاد حریم مجموعه تئاتر شهر تاكید كرد: با عنایت به اینكه در طرح «پهنه فرهنگی رودكی» راه اندازی این حریم دیده نشده بود، شهرداری منطقه و تیم مهندسی و فنی مكلف شدند تا برای ایجاد حریم به سرعت كار مطالعاتی مورد نیاز را انجام دهند. تكلیف حریم تئاتر شهر امسال مشخص می شود.


منبع:

1398/03/25
17:21:16
5.0 / 5
4162
تگهای مطلب: فرهنگ , مد , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری