بسته شدن بخشی از خیابان بهشت برای اجرای تعزیه در سنگلج

بسته شدن بخشی از خیابان بهشت برای اجرای تعزیه در سنگلج به گزارش كاراموند مدیر تالار سنگلج توضیح داد: شب تعزیه در این تالار با بسته شدن بخشی از خیابان بهشت برای اجرا در بیرون از تالار همراه خواهد بود.


پریسا مقتدی درباره خبری كه از جانب اداره كل هنرهای نمایشی در خصوص سه شب اجرا تعزیه در تالار سنگلج انتشار یافته است، در گفت وگویی با ایسنا بیان كرد: این برنامه در بیرون از تالار و در بخشی از آغاز خیابان بهشت بعد از وحدت اسلامی برگزار می گردد.
او با اشاره به اینكه حدود دو هفته سعی شده تا با شهرداری و پلیس راهور و پلیس امنیت این اتفاق هماهنگ شود، اضافه كرد: برای اجرای تعزیه در روبروی این تالار قدیمی بخشی از خیابان بسته خواهد شد و یك لاین اضطراری برای تردد ماشین ها با هماهنگی پلیس باز خواهد ماند.
وی با اشاره به مسكونی بودن برخی خیابان های اطراف تالار سنگلج افزود: با عنایت به بافت سنتی این منطقه و اینكه تعزیه یكی از پایه ای ترین نمایش های ایرانی است و تالار سنگلج محلی هم برای نمایش های ایرانی است در نظر داشتیم این اتفاق اینجا بیفتد تا از این طریق هم سهمی در عبادات مردم و علاقه مندان در این شب های ماه رمضان داشته باشیم.
مقتدی درباره توسعه تالار سنگلج و ساختمان مجاوری كه قرار بود به این تالار الحاق شود، اظهار داشت: امیدوارم اجرای این نوع برنامه ها سبب ارتباط تنگاتنگی در محله شود تا در نهایت به خروجی بهتری برسیم، بخصوص آنكه در ساختمانی كه قرار بود به سنگلج اضافه شود، یكسری ساخت و ساز صورت گرفته و در شهرداری آمادگی برای این كار نیست پس باید یك دوره جدیدی از فعالیت ها برای الحاق و پیگیری توسعه تالار صورت گیرد.
«شب تعزیه سنگلج» امروز، شنبه ۴ خرداد مصادف با ۱۹ رمضان و روز ضربت خوردن حضرت علی (ع)، دوشنبه ۶ خرداد مصادف با ۲۱ رمضان و شهادت حضرت علی (ع) و چهارشنبه ۸ خرداد مصادف با ۲۳ رمضان از ساعت ۲۱ میزبان علاقه مندان به تماشای تعزیه می شود.
هنرمندانی كه در این سه شب به اجرای تعزیه می پردازند عبارتند از علاالدین قاسمی، مهدی قاسمی، حسین عقیقی، حسن عقیقی، قهرمان یوسفی، امیر حسن نژاد، جلال علیخانی و حسین صاحبدل. اجرای موسیقی این تعزیه بر عهده مهدی قنبری، امیر بیات و مجید قنبری و جامه داری آن بر عهده سیدمهیار میرنقی است.
ورود برای عموم به این مراسم آزاد است.1398/03/04
21:58:19
5.0 / 5
4711
تگهای مطلب: تالار , مد , مراسم , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری