تفاهم نامه همكاری ایران و روسیه در حوزه میراث فرهنگی

تفاهم نامه همكاری ایران و روسیه در حوزه میراث فرهنگی به گزارش كاراموند پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و موزه دولتی آرمیتاژ در زمینه های باستان شناسی، تاریخ، مرمت، مطالعه فرهنگی و هنر همكاری می كنند.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، این همكاری به باعث یادداشت تفاهم همكاری علمی پژوهشی بین این دو نهاد با هدف انجام كارآمدترین همكاری های بشردوستانه و علمی در زمینه های باستان شناسی، تاریخ، مرمت میراث فرهنگی، مطالعه كتیبه های بناهای تاریخی، زبان ها، هنرها، آموزش هیأت علمی و تبادل تجربیات با عنایت به تحقیقات پربار در طول سالیان بسیار از جانب طرف ها صورت می گیرد.
بر اساس این تفاهم نامه كه در سنت پترزبورگ به امضای سید محمد بهشتی، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و "میكائیل پیوتروفسكی"، مدیركل موزه دولتی ارمیتاژ روسیه رسید، انجام پژوهش های دیرینه شناسی مشترك در امكاناتِ واقع در هر دو كشور و در كشور سوم مطابق تصمیم طرف ها، توسعه طرح های مشترك برای مرمت میراث فرهنگی با ضرورت به انعقاد الحاقیه هایی در مورد نحوه اجرا و منابع مالی آنها، تبادل اطلاعات علمی به دست آمده در تحقیقات و... از موارد این همكاری به شمار می آید.
همچنین این همكاری در زمینه های آماده سازی انتشارات علمی مشترك درباره برنامه های علمی تصمیم گیری شده، مشاركت كاركنان پژوهشگاه و آرمیتاژ در انجام موارد برنامه ریزی شده، انجام آموزش و سفرهای كاری، برنامه های تحقیقاتی جداگانه، برگزاری كارگاه برای آموزش پژوهشگران جوان، تبادل ادبیات جدیدی میان كتابخانه های علمی پژوهشگاه و آرمیتاژ و... انجام می گیرد.
بر اساس حقوق و تعهدات ذكر شده در این تفاهم نامه، انجام پژوهش های علمی دیرینه شناسی در رابطه با موضوعات تصمیم گرفته شده توسط طرفین به طور مشترك، برگزاری هم اندیشی ها و فراهمایی ها و دعوت از كاركنان پژوهشگاه جهت شركت در آنها، مشاركت در هم اندیشی ها و فراهمایی هایی كه توسط پژوهشگاه برگزار می گردد و هم انتشار مشترك آثار، دعوت از پژوهشگران پژوهشگاه برای عرضه مشاوره علمی در موضوعات و برنامه های علمی تدوین شده توسط آرمیتاژو... از مواردی است كه موزه آرمیتاژ باید انجام دهد.
بر اساس این یادداشت تفاهم، پژوهشگاه هم موظف است مواردی مانند كمك به كاركنان آرمیتاژ در سازماندهی و انجام پژوهش های دیرینه شناسی (تأمین اقامت در پایگاه های دیرینه شناسی پژوهشگاه و غیره)، دعوت از پژوهشگران آرمیتاژ جهت شركت در هم اندیشی ها، فراهمایی ها و انتشار آثار علمی مشترك، شركت در هم اندیشی ها و فراهمایی های برگزار شده توسط ارمیتاژ، دعوت از پژوهشگران آرمیتاژ برای مشاوره علمی در زمینه برنامه های علمی و مرمت تدوین شده توسط پژوهشگاه و... را انجام دهد.


 

1396/08/29
11:56:14
5.0 / 5
4615
تگهای مطلب: فرهنگ , گردشگری , مد , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری