رییس دفتر مقام معظم رهبری:

بلند شدن هر ندای اختلافی، كار دشمن است

بلند شدن هر ندای اختلافی، كار دشمن است كاراموند: رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به سفر اخیرش به مناطق سیل زده در استان خوزستان، اظهار داشت: هر حلقومی كه ندای اختلاف از آن بلند می شود كار شیطان و دشمن است. اتحاد نقش بزرگی در حل مسائل كشور دارد. در مناطق سیل زده آنچه دیده ام همین بود.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی كه در مراسم تكریم و معارفه نمایندگان قدیم و جدید ولی فقیه در امور حج و زیارت سخن می گفت، به مشاهداتش از سفری كه به مناطق سیل زده در استان خوزستان داشت اشاره نمود و اتحاد مردم در این مناطق را شگفت انگیز وصف كرد و اضافه كرد: روز گذشته از این سفر بازگشتم، آنجا آثار اتحاد و برابری مردم را در حادثه عظیم سیل شاهد بودم. واقعاً عجیب بود. این از بركات سیلی است كه خرابی های فراوانی داشته است. تعداد زیادی از مردم كاشانه، مزارع و تمام هستی شان را از دست داده اند، اما دستاورد این حادثه مهم طبیعی آن هم در كشوری كه جزو ۱۰ كشور حادثه خیز جهان است، ایجاد روح اتحاد بوده است.
وی افزود: در چند ساعتی كه آنجا حضور داشتم به شخصی برخوردم كه مسؤولیتی هم داشت. درباره اش می گفتند این آقا تمام سه ماه را روزه گرفته است. واقعاً احساس حقارت كردم. از هیچ پولی برخوردار نیست و از بیت المال حقوقی نمی گیرد. می گفتند ۳۴ شب است كه به خانه نرفته با اینكه خانه اش نزدیك محل حادثه بود. اتحاد و برابری خیلی علنی و روشن دیده می شد. این آثار و بركات سیل است. همان چیزی كه مورد هجمه دشمن واقع شده است.
رییس دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: دشمن با تمام وجود می كوشد با نقشه های شیطانی این اتحاد را از بین ببرد. ما روحانیون كه تریبون و فرصت داریم رسالت مان این است كه اهمیت این اتحاد را یادآور شویم. هر حلقومی كه ندای اختلاف از آن بلند می شود كار شیطان و دشمن است. اتحاد نقش بزرگی در حل مسائل كشور دارد. در مناطق سیل زده آنچه دیده ام همین بود. مردم یكپارچه و متحد پشت سر مقام معظم رهبری ایستاده بودند. وجود شریفشان مورد احترام است با آنكه ناراضی بودند و هستند اما در سوژه رهبری همه نظرشان یكی بود.
محمدی گلپایگانی در بخش دیگری از سخنانش در مراسم تكریم قاضی عسكر و معارفه نواب بعنوان نماینده ولی فقیه در امور حج، نخست با اشاره به اینكه حضرت آقا به همه این جمع سلام رسانده اند، اظهار داشت: فلسفه تشكیل این جلسه برای همه ما روشن است. قرار نیست معارفه ای صورت گیرد. معارفه آنجاست كه كسی را نشناسیم. آقای نواب (نماینده جدید ولی فقیه در امور حج و زیارت) شخصیت شناخته شده در حوزه حج هستند كه با عنایت به دوران خدمت در بعثه و مكه همه رموز و مهارت های حج را می داند.
او همین طور به اثرگذاری حجت الاسلام قاضی عسگر در دیپلماسی حج اشاره نمود و اضافه كرد: ایشان از عهده مسئولیت های سخت به خوبی برآمده اند و لازم است از خدمات ارزشمندشان در حوزه حج و زیارت تشكر نماییم. ما همیشه از حضور قاضی عسگر در مواقع بحرانی بهره برده ایم، چه آن زمان كه در اصفهان نیاز بود بعنوان امام جمعه اعزام شوند چه در زمانی كه حج با بحران روبرو شد.
حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی سپس حكم مقام معظم رهبری را به حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب بعنوان نماینده جدید ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی اهدا كرد و با اهدای لوح یادبود سازمان حج و زیارت و پرچم حرم امام حسین (ع) از چهار دهه فعالیت حجت الاسلام قاضی عسكر قدردانی نمود.1398/02/15
14:52:12
5.0 / 5
4390
تگهای مطلب: اهدا , بحران , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری