حسن بشیر:

گسترش اندیشه مهدویت نیازمند گفتمان سازی نوین با بكارگیری ادبیات قابل فهم در سطح جهانی است

گسترش اندیشه مهدویت نیازمند گفتمان سازی نوین با بكارگیری ادبیات قابل فهم در سطح جهانی است به گزارش كاراموند در پانزدهمین همایش دكترین مهدویت كه در سالن همایش های بین المللی قدس در قم برگزار شد، دكتر حسن بشیر استاد جامعه شناسی ارتباطات بین الملل دانشگاه امام صادق (ع) تصریح كرد كه گسترش اندیشه مهدویت نیازمند گفتمان سازی نوین با بكارگیری ادبیات قابل فهم در سطح جهانی است.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، دكتر حسن بشیر بعنوان یكی از سخنرانان این همایش اشاره كرد: گسترش جریان های انحرافی در ارتباط با مهدویت بیان كننده توطئه جمعی استكبار جهانی، صهیونیسم و وهابیت برای ایجاد انحراف در اندیشه مهدویت و مأیوس كردن مسلمانان و جهانیان در ارتباط با منجی موعود می باشد.
مدیر سابق آكادمی آكسفورد برای تحصیلات عالی بیان داشت كه گفتمان موجود در ارتباط با موعوگرایی در سطح مطلوب نبوده و نیازمند تجدید نظر در این زمینه می باشیم. گسترش انحرافات در این رابطه نشان دهنده كم كاری جدی در شناخت انحرافات و شیوه مناسب در برخورد با آنهاست.
وی با تاكید بر اینكه روشی برخورد تقابلی همیشه بهترین روش در این زمینه نبوده، بر بكارگیری روش های ضد جریان تولید كننده جریان های مختلف مورد نظر برای به حاشیه راندن جریان های انحرافی تاكید نمود.
بشیر با طرح اینكه هنوز خیلی از دانشگاه های ما به سوژه مهدویت و موعودگرایی توجه ندارند تاكید نمود سوژه مهدویت باید به جریان مهم گفتمانی در سطح دانشگاهی تبدیل گردد تا بتوان با همكاری حوزه های علمیه گفتمان مشتركی در این زمینه ایجاد شود كه پاسخگوی اشكالات مطرح شده در این زمینه باشد.
رئیس اسبق دانشكده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) اصرار كرد كه چنانچه در ادبیات گفتمانی مهدویت تحول اساسی ایجاد نشود در آینده باید شاهد گسترش انحرافات بیشتر باشیم كه مسؤولیت آن بر دوش همه ما خواهد بود.

/ ‏


1398/01/30
13:57:56
5.0 / 5
4382
تگهای مطلب: دانشگاه , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری