رئیس هیات مدیره خانه سینما مطرح كرد:

لزوم ارسال اسباب بازی برای كودكان سیل زده، خانه سینما كمك ها را به هلال احمر تحویل می دهد

لزوم ارسال اسباب بازی برای كودكان سیل زده، خانه سینما كمك ها را به هلال احمر تحویل می دهد كاراموند: رئیس هیأت مدیره خانه سینما با تاكید باردیگر بر همراهی با سیل زدگان كشور اظهار داشت: باید بسیج شویم تا با فرستادن مقدار زیادی اسباب بازی برای كودكان این مناطق به آنها بگوییم كه زندگی همچنان ادامه دارد.


همایون اسعدیان درباره برنامه ۲۳ فروردین ماه خانه سینما در مقابل سینما «آزادی» برای جمع آوری كمك های مردمی برای ارسال به مردم سیل زده در گفت و گویی با ایسنا بیان كرد: ما در چند سال قبل تجربه بلایای متعددی را داشته ایم كه در بعضی موارد مثل زلزله آذربایجان، خانه سینما فعالیت هایی انجام داد و خودش با همراهی برخی دوستان مسئولیت هایی را پذیرفت، اما در این زمینه متوجه مشكلاتی هم شدیم كه بهتر دیدیم نهادهای مدنی و صنفی خیلی وارد مسائل اجرایی نشوند چون شایعاتی هم به وجود می آید، ضمن اینكه قدرت اجرایی آنها هم كمتر می شود، در صورتی كه برخی نهادها در چنین مواقعی كاملاً مسئولیت دارند.
او در عین حال معتقد است: البته این را باید اعلام كنم كه متأسفانه در شرایطی هستیم كه مردم خیلی به نهادهای رسمی اعتمادی ندارند، در حالیكه در نهایت وظیفه آنهاست كه سرویس های لازم را به سیل زدگان بدهند اما الان قرار نیست در این شرایط بنشینیم و بحث نماییم كه آیا وظیفه حاكمیت است یا همراهی مردم باید وجود داشته باشد؟! چون دیدن تصاویر از شرایط سخت مردم سیل زده دیگر هموطنان را تشویق می كند كه همراهی و همدلی كنند و ما هم بعنوان خانه سینما تا جایی كه در توان داریم، این كمك ها را انجام می دهیم.
رئیس هیأت مدیره خانه سینما تصریح كرد: این دفعه فكر كردیم از دوستان هنرمند خواهش نماییم همراهی كنند اما بعنوان خانه سینما مسئولیت اجرایی را دیگر نپذیریم ازاین رو از جمعیت هلال احمر خواهش كردیم كنار ما قرار بگیرند تا با همراهی شهرداری تهران؛ كمك های نقدی و غیر نقدی كه روز جمعه جمع آوری شود به هلال احمر تحویل داده شود و ما (خانه سینما) هیچ نقشی از جهت توزیع و اختصاص آن به مناطق سیل زده نخواهیم داشت. بالقطع آنها (هلال احمر) بهتر می دانند كه الان در مناطق سیل زده چه چیزهایی مورد احتیاج است و چگونه كمك ها را استفاده و هزینه كنند.
اسعدیان با تاكید بر اینكه در شرایط فعلی اقتصادی مملكت و تحریم ها نیاز به همراهی وجود دارد، افزود: روز گذشته با حبیب احمدزاده كه در مناطق سیل زده جنوب حضور دارد، صحبت می كردم و نكته ای اظهار داشت كه دیدم بعضی وقت ها حواس مان به چه چیزهایی نیست. خواهش او از ما این بود كه اسباب بازی و عروسك بفرستیم چون آنجا بچه های زیادی هستند كه به رویاسازی و امید به آینده و..... نیاز دارند و باید بازی كنند، یعنی بحث غذا و پوشك نیست بلكه عروسك می خواهند و ما می خواهیم این كار را خودمان در خانه سینما انجام بدهیم و مستقیم به دست حبیب احمدزاده برسانیم.
رئیس هیأت مدیره خانه سینما در انتها اظهار داشت: ما باید حواسمان باشد كه مردمان مناطق سیل زده در این شرایط گرفتار اختلالات روحی نباشند و خواهش می كنم همه این دفعه بسیج شویم و مقدار زیادی اسباب بازی برای آنها بفرستیم تا بگوییم زندگی ادامه دارد. امیدوارم یك قدم كوچك بتوانیم در این جهت برداریم.
به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، اهالی خانه سینما برای جمع آوری كمك ها به سیل زدگان از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه ۲۳ فروردین ماه در مقابل سینما آزادی تهران حضور دارند و برمبنای همین فراخوان از هنرمندان و مردم هم دعوت به حضور و همراهی كرده اند.1398/01/21
14:50:39
5.0 / 5
4873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری