اظهارات خواننده پاپ درباره المان جدید شهر بندرعباس

رضا صادقی: دیكتاتور نیستم

رضا صادقی: دیكتاتور نیستم به گزارش كاراموند خواننده گروه مشكی پوشان می گوید: اگر ماندگاری برای رضا صادقی به وجود آمده، به آن دلیل است كه اصراری نداشته ام كه بگویم حرف و كار من درست است. همواره خویش را به نسل جدید نزدیك كرده و به هیچ وجه دیكتاتور نیستم بلكه باید با تغییر هنر كنار بیاییم و راز این ماندگاری و لطف مردم در همین عدم دیكتاتوری و نقدپذیری ام است.


رضا صادقی در گفت وگویی با ایسنا درباره فعالیت هایش اظهار نمود: یك هرمزگانی هیچ وقت تمام شدن برایش معنا ندارد، همان گونه كه از كودكی به ما گفته اند یك خرما بخوری تا سه روز همچنان توانمند خواهی ماند، در كار هم هرچه پیش می رود با انگیزه و صلابت به فعالیت هنری ام ادامه می دهم.
صادقی درمورد پشتیبانی از عملكرد شهردار بندرعباس در نصب یك المان و حواشی به وجود آمده بعد از آن، بیان كرد: متأسفانه در شهر بندرعباس تنها به همه چیز معترض هستیم؛ درصورتی كه درست است كه در شهر بندرعباس خیلی از كمبودها وجود دارد و همگی به آن اشراف داریم اما در روزهای نوروز نباید چهره شهر شاداب و دگرگون شود؟!
وی با اشاره به اینكه كسانی كه تمامی امیدشان به ایام نوروز و چرخیدن كسب وكارشان در این ایام است، نیازمند شهری هستند كه فضا را برای جذب توریست مهیا كند، خاطرنشان كرد: چرا برخی افراد به چنین المان هایی كه چهره شهر را زیبا می كند و سبب می شود تا یك توریست لحظاتی را در كنار سواحل نیلگون خلیج فارس حضور یابند و به بهانه همین المان از همان دست فروشان جوار ساحل خریدی انجام دهد، مخالفت می كنند.
این هنرمند هرمزگانی با اشاره به اینكه چرا كسی صدایش برای موارد دیگری همچون عدم تخصیص پولی از محل گمركات، بنادر و بنگاه های اقتصادی به توسعه شهر بندرعباس درنمی آید، اضافه كرد: شاید هزینه این المان یك میلیارد تومان باشد اما آیا این مبلغ زیاد است؛ در حالیكه باید برای توسعه شهر بندرعباس ده ها برابر این مبلغ صرف شود تا چهره شهر برای جذب توریست مهیا باشد و تنها هدف سفر یك توریست حضور در قشم نباشد بلكه دو روز بیشتر در بندرعباس اقامت كند و درآمدی برای شهر بندرعباس باشد.
وی با اشاره به اینكه بندرعباس پتانسیل بیشتری برای عرضه دارد و باید رسیدگی بیشتری به آن شود، تصریح كرد: بله بنده هم می دانم جاده ساحلی بندرعباس طرحی است كه تمامش منطقی نیست و یا بستن ساحل به روی مردم امری مطلوب نمی باشد ولی نباید فقط اعتراض كرد به اگر به ۱۰ مورد انتقاد داریم اگر یك كار خوب صورت گرفت باید آن مسئول را تشویق نماییم تا انگیزه ای شود برای ۱۰ كار خوب بعدی نه آنكه فقط لب به انتقاد بگشاییم و تنها بكوبیم.
صادقی با اشاره به اینكه از شهردار بندرعباس به واسطه نصب این المان شهری تشكر می كنم و امیدوارم در این راه حركت نماید، خاطرنشان كرد: باید در ادامه محل دست فروشان در نوار ساحلی ساماندهی گردد و به شكل امروزی دربیاید تا هم كاروكاسبی شهروندان رونق بگیرد هم چهره بهتری از شهر بندرعباس برای گردشگران و شهروندان ترسیم شود.
وی با اشاره به اینكه مشتاق به گرفتن عكس در مقابل المان جدید نصب شده در بندرعباس هستم، اظهار نمود: بنده هنرمندی نیستم كه ساكت بشینم و انتقاد نكنم و همواره در جهت حقوق مردم تلاش می كنم و حرفم را می زنم به خصوص وقتی در مورد استان هرمزگان باشد با حساسیت بیشتری این مسیر را دنبال می كنم.
صادقی با اشاره به اینكه می گویند من زندگی لاكچری دارم كه به هیچ وجه اینچنین نیست، اظهار نمود: دو دخترم را از زمان تولد با فرهنگ و آئین استان هرمزگان آشنا كردم و امروز دخترانم بندرعباس را بیشتر از شهر تهران دوست دارند پس باید همگی دست به دست هم دهیم تا شهر بندرعباس و استان هرمزگان را در راه توسعه قرار دهیم.
وی افزود: در بین این اخبار اختلاس و كشف اخلالگران اقتصادی، دیدن تصاویر و شنیدن اخباری از زیبا شدن شهر بندرعباس و ایجاد المان هایی كه به یادگار باقی خواهد ماند، لزوم دارد و باید اینچنین اقداماتی افزایش یابد.
این هنرمند هرمزگانی درباره عدم مهیا شدن اجرا در زادگاهش میناب امسال و قول اجرا در سال آینده، افزود: امسال شرایط به گونه ای پیش رفت كه برای اجرای كنسرت در شهر میناب شرایط مناسب نبود اما به طورقطع اجرایی كه لیاقت مردم با فرهنگ میناب را دارد، بزودی برگزار خواهم كرد اجرایی كه در آن با اعضای كامل گروه مشكی پوشان به مانند اجرا تهران و یك استیج مناسب و درخور شأن برگزار خواهم كرد چونكه نمی خواهم اجرایی در میناب برگزار گردد كه بگویند برای مردم زادگاهش هیچ ارزشی قائل نبوده درحالی كه همواره مردم میناب از فرهنگ هنر و گرفته تا كسب علم و دانش زبانزد عام و خاص بوده اند.
رضا صادقی همینطور درباره انتشار آلبوم جدیدش به نام «زندگی كن» به ایسنا اظهار داشت: این آلبوم را در فضایی متفاوت منتشر كردم كه در آن حس و حال متفاوتی را دنبال كردم و معتقدم سال های سال در اذهان مردم باقی خواهد ماند چونكه از میان ۲۸ قطعه ۱۴ قطعه نهایی شده و در دسترس عموم مردم قرارگرفته است.
وی با اشاره به اینكه برای اولین بار در این آلبوم از دو قطعه هرمزگانی استفاده شده است، تصریح كرد: شعر، تنظیم و آهنگ ترانه «چوك دهاتی» توسط خودم و ترانه «عزیزوم» با تنظیم معین راهبر، شعر غلام حیدری و آهنگسازی خودم صورت گرفته است كه امیدوارم مورد رضایت تمامی شنوندگان بخصوص مردم استان هرمزگان قرار بگیرد.
خواننده گروه مشكی پوشان با اشاره به اینكه هر كسی باید بر سر جای خودش قرار بگیرد و باید از هنرمندان هرمزگان در آثار محلی بهره ببرم چونكه آنها به خوبی حال و هوای این ترانه ها را درك می كنند، خاطرنشان كرد: فاضل پیش جزو الزامات و همراه و كمك كننده من در سال های فعالیتم بوده است و جز جدانشدنی گروه مشكی پوشان است.
وی با اشاره به استفاده از فرشید ادهمی، محسن خاش، احسان صادقی و سیاوش خرمی در آلبوم زندگی كن، اظهار نمود: باید ثابت نماییم كه هرمزگان دارای هنرمندان قابل و توانمندی است و نسل جدید آن حرف زیادی برای گفتن دارد كه در كنارم هستند.
صادقی درباره انتخاب نام آلبوم جدیدش و اینكه چرا نام «زندگی كن آنامیس» را با عنایت به صحبت های قبلی برنگزید، عنوان كرد: این اسم بنا به ذكر دلایلی همچون حس تعصب هم مجوز انتخاب شدن را نگرفت گرچه هدفم از آوردن نام آنامیس (نام گذشته شهر میناب) معطوف كردن توجهات به زادگاهم میناب بود.
وی درباره میزان استقبال از این آلبوم هم اظهار نمود: استقبال بیشتر از حد تصورم بود و تمامی بازخوردها نشان داده است كه علاقه مندان از فضای كاری عرضه شده در این آلبوم رضایت دارند.
صادقی اضافه كرد: ابراز لطف و رضایت تمامی منتقدان برایم پرارزش است و این مهم به آن دلیل است كه به دنبال انتشار یك آلبوم بازاری نبودم بلكه با دل و وجود خود این آلبوم را روانه بازار كردم و تلاش كردم از هنری بهره ببرم كه بتوانم علاوه بر نسل های گذشته بتواند با نسل جدید ارتباط برقرار كند.

1397/12/26
14:48:42
5.0 / 5
4526
تگهای مطلب: آهنگساز , زندگی , سفر , شعر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری