یك كارگردان تئاتر مطرح كرد

مرزهای بین تئاتر تهرانی و شهرستانی را بردارید

مرزهای بین تئاتر تهرانی و شهرستانی را بردارید كاراموند: یك كارگردان تئاتر اظهار داشت: ای كاش مرزهای بین نمایش تهرانی و شهرستانی را برداریم. تنها تفاوتی كه میان واژه تئاتر شهرستانی و تهرانی وجود دارد، اعتماد به نفس است؛ اما مطمئنم كه ۹۰ درصد بدنه تئاتر تهران كه الان فعالیت می نمایند از بچه های سال های قبل تئاتر شهرستان هستند.


جواد صداقت كارگردان تئاتر «گزارشی مرگبار از فصل سیاه خواب خوانی زنی كه بر جسد كالبد مرده اش، ایستاده متولد می شود» كه یكی از برگزیدگان بخش تئاتر ایران جشنواره فجر است، به ایسنا اظهار داشت: خدا را شكر می كنم یك سری امكانات در تمام شهرهایی كه اجرای آزاد داشتم یا در جشنواره شركت كردم یا داور بودم وجود دارد. من می بینم كه پلاتوها ایجاد می شود و رویكرد نگاه ها به فضای تجربی و كارگاهی بیشتر می شود. همین طور اطمینان دارم كه امسال هم اتفاقات خوبی برای بچه هایی كه از شهرستان می آیند، خواهد افتاد.
این كارگردان درباره جشنواره امسال اظهار داشت: با حضور آقای نادر برهانی مرند كه خودش نویسنده و كارگردان مطرحی در تئاتر است، از روز اول كه انتخاب شدم مطمئن بودم در انتظار جشنواره ای حرفه ای هستیم. تمام موضوعاتی كه در فراخوان آمده بود از تاریخ ها برای بازنگری تا اعلام نتایج، طبق برنامه ریزی پیش رفته است.
صداقت درباره كمك هزینه هایی كه جشنواره در اختیار گروه های نمایش قرار می دهد، اظهار داشت: این كمك هزینه ها كف و سقف مشخصی دارد و از ۷ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان به گروه های نمایش كمك هزینه پرداخت می شود.
این كارگردان تئاتر با اشاره به اینكه "من از جنوب غربی ترین استان كشور - بوشهر - با یك گروه ۱۰ نفره وارد جشنواره می شوم" اضافه كرد: انتظار داشتم به گروه ما نگاه ویژه تری شود و دریافتی ما به سقف این كمك هزینه نزدیك تر باشد. اما با وجود فضاهایی كه این روزها ما شاهدش هستیم، احساس كردم باید سكوت كنم. همه شرایط را درك كردم چونكه گروه من یك گروه حرفه ای است.
صداقت درباره نمایش «گزارشی مرگبار از فصل سیاه خواب خوانی زنی كه بر جسد كالبد مرده اش، ایستاده متولد می شود» بیان كرد: من و الهام ابنی كارگردان مشترك این نمایش هستیم. این نمایش اثری با رده های آئینی است و فضای خاص جنوب كشور را همراه با خود دارد. از آن جا كه جشنواره بین المللی تئاتر فجر سی و هفتمین دوره خودرا برگزار می نماید و محفلی برای بزرگان تئاتر ایران است، در عین حال استعدادیابی هم می كند و تجربه های دیگران را باز به نمایش می گذارد. این روند یك ویترین برای تئاتر است.
او اشاره كرد: متأسفانه بعضی از افراد نمی توانند خودشان را در قیاس با دیگران در جشنواره قرار دهند و به هر دلیلی عقب نشینی كرده اند. ناداوری در جشنواره های پیش از جشنواره تئاتر فجر مانند جشنواره های استانی یا غیراستانی، برای من هم بارها به وجود آمده است اما همین اتفاق ها سبب شده كه من بیشتر تلاش كنم و روند فكری خودرا ارتقا دهم و نقص های دوران قبلی خودرا پوشش دهم. من و گروهم كسانی هستیم كه به این نتیجه می رسیم كه تولیدات خودرا در نگاه قضاوت در جشنواره فجر قرار دهیم تا گروه های خارجی یا شخص خارجی یا از بچه های خود داخل كشور با نگاه جدید در تئاتر ما ارتباط خوبی برقرار كنند.1397/11/23
13:42:55
5.0 / 5
4323
تگهای مطلب: جشن , جشنواره , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری