حجت الاسلام قرائتی: دعای عهد مبین وظایف ما است

حجت الاسلام قرائتی: دعای عهد مبین وظایف ما است به گزارش كاراموند رئیس ستاد اقامه نماز اظهار داشت: دعای ندبه كارنامه امام زمان (عج) و دعای عهد مبین وظایف ما است، در این دعا آمده كه ابتدا باید عهد ببندیم بعد این عهد را محكم نماییم و در آخر بیعت ببنیدیم.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی امروز پنج شنبه (۱۱ بهمن) در نخستین اجلاس ملی مهدویت و انقلاب اسلامی كه در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی موعود (عج) برگزار شد، اظهار داشت: بحث ما امروز در مورد مهدویت و انقلاب است، راجع به امام زمان (عج) هر شبهه ای وجود داشته باشد در انقلاب حل می شود.
وی افزود: آیا می شود یك مرد خدا حكومت تشكیل بدهد؟ بله، امام خمینی (ره) مرد خدا بود و حكومت تشكیل داد؛ آیا می شود یك مستضعف حكومت كند؟ بله، شهید رجایی یك معلم مستضعف بود كه رئیس جمهور شد؛ آیا می شود طاغوت را نابود كرد؟ بله، شاه ایران فرار كرد؛ آیا می شود كه ساختمان های شرك و نفاق تخریب شود؟ بله، آیا می شود كه مردم با تخصص شان متصل به امام زمان (عج) شوند؟ بله، شهید بابایی خلبان درجه یك كه در آمریكا تحصیل كرده بود، دست امام را بوسید و گفت من با تخصصم و عمرم و هرچه دارم در خدمت شما هستم.
قرائتی خاطرنشان كرد: آیا می شود قانون خداوند اجرا شود؟ بله، قوانینی كه به امضای شورای نگهبان می رسد، قانون اسلامی است؛ آیا می شود كه مردم متحول شوند؟ بله، در جبهه جوانانی بودند كه دوچرخه خویش را به برادرشان نمی دادند اما متحول شدند و جان خویش را فدای اسلام كردند؛ هر روز عده ای ریزش و عده ای رویش می كنند، هم اكنون از بیشتر از ۱۰۰ كشور طلبه در قم داریم.
وی با اشاره به اینكه وقتی زمان ظهور امام زمان (عج) فرا برسد یك شبه همه چیز آماده می شود، بیان كرد: در ایران بنی صدر ۱۱ میلیون رأی داشت و طرفدارانش به قدری سرسخت بودند كه حتی به شهید بهشتی هم اهانت می كردند، یك شبه تمام صحنه عوض شد و همه ضد بنی صدر شدند.
این استاد حوزه اظهار داشت: وقتی امام زمان (عج) ظهور كنند، عده ای از كفار اگر لجبازی نكنند راه برایشان باز است و عده ای برادر دینی ما محسوب می شوند، اگر لجباز باشند همه كشته می شوند مانند زمان حضرت نوح (ع) كه همه كفار غرق شدند؛ یك قدرت كوچك می تواند همه دنیا را تحت تأثیر قرار بدهند، مانند آنچه كه در لبنان اتفاق افتاد، چند شیعه تحت رهبری سیدحسن نصرالله مقاومت را تشكیل دادند و آمریكا با آن همه ادعا حریف مقاومت نشده است.
وی ادامه داد: گفته می شود دنیا باید پر از ظلم شود تا امام زمان (عج) ظهور كند، پس همه ظلم كنند تا ظهور اتفاق بیفتد، این حرف اشتباه است، برای این كار لازم نیست همه مردم ظلم كنند، اینكه چند نفر مانند صدام در دنیا وجود داشته باشند دنیا پر از ظلم می شود.
او در آخر خاطرنشان كرد: دعای ندبه كارنامه امام زمان (عج) و دعای عهد مبین وظایف ما است، در این دعا آمده كه ابتدا باید عهد ببندیم بعد این عهد را محكم نماییم و در آخر بیعت ببندیم.1397/11/12
13:55:57
5.0 / 5
4324
تگهای مطلب: تخصص , فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری