معاون فرهنگی وزارت ارشاد:

بحث پشتیبانی از قاچاقچیان كتاب بی انصافی است

بحث پشتیبانی از قاچاقچیان كتاب بی انصافی است كاراموند: معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می گوید: این كه گفته می گردد قاچاقچیان كتاب از حمایت دولتی برخوردار بودند بی انصافانه است؛ رویكر ما دفاع از حقوق نویسندگان و ناشران است.محسن جوادی در واكنش به اظهارات یكی از اعضای كارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان اتحادیه ناشران و كتاب فروشان تهران درباره برخورداری قاچاقچیان كتاب از حمایت دولتی و یارانه به ایسنا اظهار داشت: من از این صحبت ها تعجب كردم. به نظرم چنین چیزی نیست. امكان دارد دوستان ما متوجه نشده اند این كتاب ها قاچاق است، چونكه ظاهرشان با كتاب های دیگر فرقی ندارد. این كه تلاش دوستان ما را برای مبارزه قاچاق كتاب نادیده می گیرند و می گویند قاچاقچیان حمایت می شوند، درست نیست. رویكر د ما این است كه از حقوق نویسندگان و ناشران تا جایی كه از دست مان برمی آید دفاع نماییم.

او اضافه كرد: من نمی توانم قبول كنم كه چنین چیزی آگاهانه اتفاق افتاده باشد. امكان دارد یك كتاب فروش و یا ناشر اشتباهی كتابی را در نمایشگاه كتابی توزیع كرده باشد، اما به معنای این نیست كه مسئولان برگزاری نمایشگاه از قاچاق كتاب حمایت كرده باشند.

معاون فرهنگی وزارت ارشاد همینطور درباره اظهارات محمود آموزگار، رئیس اتحادیه ناشران و كتاب فروشان استان تهران، درباره استفاده قاچاقچیان كتاب از كاغذ با ارز دولتی (۴۲۰۰ تومانی) بیان كرد: امكان دارد پیش از این كه سیاست های توزیع كاغذ زیر نظر وزارت ارشاد قرار بگیرد، این قاچاقچیان از جایی كاغذی آورده و كتاب های شان را چاپ كرده باشند. من انكار نمی كنم تخلفی صورت گرفته، اما این طور هم نبوده كه حمایت های سازمان یافته ای در كار باشد. خیلی دور از انصاف است. درباره كاغذ هم باید به جمع بندی های دقیق تری برسیم تا اطلاعات دقیق ترش منتشر شود.
محسن جوادی همینطور اقدام های صورت گرفته برای مبارزه با قاچاق كتاب توسط اتحادیه ناشران و كتاب فروشان استان تهران و پلیس امنیت را خوب ارزیابی كرد و اظهار داشت: به این مورد بسیار امیدوار هستیم.
1397/08/14
13:24:57
5.0 / 5
4991
تگهای مطلب: طلا , فرهنگ , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری