آخر ماموریت یك رزمنده افغانستانی در سوریه

آخر ماموریت یك رزمنده افغانستانی در سوریه كاراموند: ساسان فلاح فر كارگردان و مستندساز روحانی از ارسال مستند آخر ماموریت به نهمین جشنواره مردمی فیلم عمار گفت.


به گزارش كاراموند به نقل از مهر، ساسان فلاح فر كارگردان و مستندساز روحانی درباره حضورش در نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار» با مستند «پایان ماموریت» اظهار داشت: این اثر در مورد صفر صیفی از شهدای تیپ فاطمیون است كه آنرا برای حضور نمایش در جشنواره «عمار» به دبیرخانه این رویداد ارسال كردم. وی با اشاره به اینكه چند سالی است كه درباره فاطمیون و جبهه مقاومت كار می كند عنوان كرد: در فیلم هایی كه از حضور و نبرد رزمندگان تیپ فاطمیون به دستم رسیده بود با شهید صفر صیفی آشنا شدم البته پیش از اینكه این فیلم ها را مشاهده كنم او به شهادت رسیده بود. این مستندساز اظهار نمود: اوایل سال ۹۷ بود كه تصمیم گرفتم در مورد این شهید مستندی را جلوی دوربین ببرم چراكه رزمندگانی كه در سوریه و جبهه مقاومت هستند، هر كدام قصه های مختلفی دارند.
فلاح فر با اشاره به اینكه با فیلم هایی كه از این شهید بزرگوار موجود بود و تحقیقاتی كه انجام دادند به قصه ای رسیدند، توضیح داد: «پایان ماموریت» اولین اثرم است كه در آن داستان گویی وجود دارد از همین رو قصه این اثر از زبان فردی روایت می گردد كه همراه اوست و مقرر است كار بزرگی را با هم انجام بدهند. البته هركدام هم دغدغه خاص خویش را دارند و در تقابل این دغدغه ها، قصه مستند شكل می گیرد. این مستندساز با اشاره به اینكه مخاطب در این مستند شاهد اتفاق های مختلفی است كه تمامی این رویدادها در استان حلب سوریه روی می دهد، درباره شهادت صفر صیفی عنوان كرد: شهید صفر صیفی بعدها در استان دیرالزور سوریه به شهادت رسید. فلاح فر با اشاره به اینكه مستند «پایان ماموریت» در زمان ۲۷ دقیقه تولید شده و تصویربرداری آن یك ماه طول كشیده است، توضیح داد: تصاویر سوریه را از دوستان مركز رسانه ای فاطمیون گرفتم كه به صورت دایم در سوریه حضور دارند. نریشن مستند هم توسط حسین محمدی از شهروندان افغانستانی خوانده و نگارش داستان مستند هم توسط مهدی نعمت اللهی انجام شده همینطور مركز رسانه ای فاطمیون و مركز مستند حقیقت تهیه كننده حقوقی كار است.
فلاح فر در انتها تصریح كرد: باید پرداخت خوبی روی زندگی رزمندگان افغانستانی صورت گیرد تا همه مردم چنین آثاری را مشاهده كنند و متوجه شوند كه آنها چه كسانی هستند. نهمین جشنواره مردمی فیلم «عمار»، ۶ تا ۱۶ دی ۹۷ در سینما فلسطین تهران برگزار می گردد و علاقمندان تا ۲۰ آبان فرصت دارند آثار خود در سایت AmmarFilm.ir ثبت كنند و حداكثر تا ۲۵ آبان تحویل دبیرخانه جشنواره دهند. همینطور از آبان ماه سال جاری تا ۳۰ مهر سال آتی اكران های مردمی این جشنواره در شهرها و روستاهای كشور برگزار می گردد.

1397/08/05
15:01:01
5.0 / 5
4386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری