همایون امیرزاده خبر داد

كردستان درگاه تبادل فرهنگی با كردستان عراق می گردد

كردستان درگاه تبادل فرهنگی با كردستان عراق می گردد كاراموند: مشاور وزیر و رئیس مركز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت از تبدیل استان كردستان به درگاهی برای تبادلات فرهنگی با اقلیم كردستان عراق اطلاع داد.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، همایون امیرزاده امروز (چهارشنبه، ۱۸ مهرماه) در آیین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه كتاب كردستان اظهار نمود: برگزاری این نمایشگاه حاصل پیگیری های مجدانه مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كردستان است و بناست هرساله این نمایشگاه در استان برگزار گردد.
او اضافه كرد: خوشبختانه در نیمه دوم امسال هم شاهد اتفاقات فرهنگی خوبی در استان هستیم كه همچون آن ها برگزاری كنگره مفاخر كرد و كنگره امام شافعی است.
مشاور وزیر و رئیس مركز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار نمود: همینطور هماهنگی های خوبی برای برگزاری هفته فرهنگی در اقلیم كردستان عراق انجام شده كه امیدواریم تا آخر سال بتوانیم آنرا برگزار نماییم.
او در ادامه اظهار داشت: رنگین كمان باشكوه اقوام ایرانی با وجود قوم كرد جلوه زیباتری دارد، از همین رو برای تقویت این رنگین كمان دست به دست داده ایم و می خواهیم این استان را به درگاهی برای تبادلات فرهنگی با اقلیم كردستان عراق تبدیل نماییم.


امیرزاده با اشاره به این كه امروز همزمان با نمایشگاه كتاب كردستان شاهد برپایی نمایشگاه كتاب در گلستان هم هستیم، خاطرنشان كرد: امسال ۲۲ نمایشگاه كتاب در كل كشور برگزار می گردد كه بالغ بر هشت میلیارد تومان برای نمایشگاه ها درنظرگرفته شده است.
وی افزود: بودجه این نمایشگاه ها تامین شده و هیچ مشكلی در تامین بودجه آن ها نداریم.
رئیس مركز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری این نمایشگاه ها را در ترویج و توسعه فرهنگ كتابخوانی موثر دانست و اظهار داشت: از ما بعنوان ملتی با ادبیات شفاهی یاد می كنند كه برای تقویت فرهنگ مكتوب به كتاب و كنابخوان نیاز داریم.
او در بخشی دیگر از سخنان خود به دیگر فعالیت های وزارت ارشاد اشاره و تصریح كرد: ۶۰ هزار كودك و نوجوان در بیشتر از ۳۰ هزار باشگاه كتاب و كتابخوانی در كشور ساماندهی شده اند كه در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار موثر است.
امیرزاده در انتها با بیان این كه هم اكنون شهر كاشان پایتخت كتاب كشور است و پیش از آن هم شهرهای نیشابور و بوشهر و... بوده اند، بیان كرد: شهر سنندج هم ظرفیت این را كه پایتخت كتاب كشور شود دارد. مسئولان باید همت كنند تا این امر محقق شود.1397/07/18
13:15:01
5.0 / 5
4992
تگهای مطلب: فرهنگ , مد , مفاخر , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری