۳ سال زندان در انتظار عامل لغو نوبل ادبیات

۳ سال زندان در انتظار عامل لغو نوبل ادبیات كاراموند: دادستان های سوئدی درخواست نمودند تا «ژان كلود آرنالت» عكاس فرانسوی به جرم دو مورد تجاوز حداقل به سه سال زندان محكوم شود.


به گزارش كاراموند به نقل از فرانس ۲۴، در ماه نوامبر سال قبل «ژان كلود آرنالت»، همسر «كاترین فروستنسون» عضو فرهنگستان سوئد و یكی از داوران انتخا برنده نوبل ادبیات، با شكایت ۱۸ زن به افترا سوءاستفاده جنسی و آزار و اذیت روبه رو شد. بعد از انتشار این اخبار «كاترین فروستنسون» هم از آكادمی نوبل كنار گذاشته شد. همینطور «سارا دنیوس» رئیس هیئت انتخاب آكادمی نوبل ادبیات در واكنش به این اتفاق ها استعفا كرد و ماجرای این رسوایی اخلاقی موجی از استعفاها را در فرهنگستان سوئد به راه انداخت و در نهایت باعث شد اعطای جایزه نوبل ادبیات در سال ۲۰۱۸ لغو شود.
روز دوشنبه و بعد از آخر دادگاه سه روز محاكمه «ژان كلود آرنالت»، دادگاه قرار بازداشت او را تا زمان اعلام رای در تاریخ اول اكتبر صادر كرد چون كه بنا به قول دادستان احتمال فرار او به خارج از كشور وجود دارد.
وكیل ««ژان كلود آرنالت» كه خود از چهره های فرهنگی شناخته شده در سوئد است هم اعلام نموده موكلش تمامی اتهامات را رد می كند و از این بابت بسیار شوكه شده است.
«آرنالت» روابط نزدیك با فرهنگستان سوئد داشته است و یك كلوپ فرهنگی را در شهر استكهلم اداره می كرد كه مكانی برای ملاقات نخبه های فرهنگی و سرشناس و نویسندگان جوان با ناشران و دیگر نویسندگان بود.
فرهنگستان سوئد كه با نام آكادمی سوئد هم شناخته می گردد از سال ۱۹۰۱ مسئولیت انتخاب برنده نوبل ادبیات را بر عهده دارد و امسال به جهت رسوایی اخیر و كاهش اعتماد عمومی به این نهاد ادبی، برای نخستین بار در ۷۰ سال اخیر برنده نوبل ادبیات اعلام نمی گردد و به جای آن در سال ۲۰۱۹ دو برنده در این شاخه معرفی خواهد شد.1397/07/03
14:54:22
5.0 / 5
4687
تگهای مطلب: برند , جایزه , فرهنگ , نوبل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری