مجمع گفت وگوی همكاری آسیا با صنعت گردشگری ایران همكاری می كند

مجمع گفت وگوی همكاری آسیا با صنعت گردشگری ایران همكاری می كند كاراموند: دبیركل مجمع گفت وگوی همكاری آسیا اعلام نمود: مجمع گفت وگوی همكاری آسیا این اطمینان را می دهد كه این مجمع آماده همكاری با ایران است تا صنعت گردشگری خویش را توسعه دهد و با مسئولیت پذیر كردن آن خویش را به دنیا معرفی نماید.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، منطقه همدان، باندیت لیمچون روز دوشنبه در اجلاس بین المللی همدان ۲۰۱۸، با اشاره به اینكه با پیدایش زیرساخت های ارتباطی همچون خطوط ریلی، راه های آبی و راه های ارتباطی ارزان قیمت هوایی، گردشگری دچار تحول شده است، اظهار نمود: امروز در دنیا صنعت گردشگری یكی از نمادهای توسعه شناخته می گردد.

وی افزود: برای كشورهای در حال توسعه در آسیا، صنعت گردشگری یك منبع بزرگ ارزی و درآمدزایی و كاهش فقر به حساب می آید و همین امر سبب اهمیت این مورد است.

وی خاطرنشان كرد: صنعت گردشگری فرصت ارزشمندی برای افزایش اشتغال های محلی، بهبود اقتصاد و حفاظت از محیط زیست است و علاوه بر اینها می تواند از جنبه ها و مزایای اجتماعی فراوان آن هم بهره ببرند.

لیمچون افزود: صنعت گردشگری می تواند مردم را به مردم و فرهنگ را به فرهنگ ارتباط دهد و همین امر باعت تولید همكاری و ارتباط كشورهای با هم هم می گردد.

وی اظهار داشت: صنعت گردشگری تنها به افزایش درآمد كمك نمی كند بلكه یك دید خوب به گردشگران از آن فرهنگ می دهد تا بتواند خویش را به دیگران معرفی نماید.

لیمچون اضافه كرد: مجمع گفت وگوی همكاری آسیا این اطمینان را می دهد كه این مجمع آماده همكاری با ایران است تا صنعت گردشگری خویش را توسعه دهد و با مسئولیت پذیر كردن آن خویش را به دنیا معرفی نماید.

وی با اشاره به اینكه با استفاده از امكانات مجمع و ۳۲ كشور عضو در آن می توان ایران و همدان را معرفی نمود، افزود: ایران بعنوان مهد تمدن دنیا جایگاه بالایی برای معرفی به جهان دارد چون كه پارسیان مردمانی خوش مشرب و میهمان نواز دارای میراثی عظیم هستند.

دبیركل مجمع گفت وگوی همكاری آسیا اطمینان داد كه ایران با داشتن میراث های بزرگ تاریخی می تواند مهد گردشگری برای تمام جهان باشد.

وی اظهار نمود: عالیجنابان و حضار گرامی برای من افتخار است در این رویداد گردشگری بزرگ در همدان حضور دارم و تمایل دارم از فرصت بهره برده پیام تبریك ۳۴ مجمع را در سال ۲۰۱۸ به شما ابراز كنم.

دبیركل مجمع گفت وگوی همكاری آسیا اظهار داشت: امروز زیبایی و فرهنگ همدان در بین مجمع شناخته شده و آنها تمام تجارب خویش را با استفاده از رسانه های عمومی و خصوصی منتشر خواهند كرد.

وی اضافه كرد: در جریان اجلاس مجمع گفت وگوی آسیایی كه در مهرماه برگزار می شود، هیئت های ACD بازدیدی از ایران خواهند داشت.

لیمچون با تقدیر از نظام حمهوری اسلامی و همدان برای برگزاری این نشست اظهار داشت: اكنون با برگزاری این همایش بین المللی مردم این خطه را دنیا می شناسند و امیدوارم ایران با تصویر زیبایی كه دارد به جهان شناسانده شود.
باندیت لیمچون همینطور در حاشیه برگزاری كنفرانس بین المللی همدان ۲۰۱۸ در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینكه گردشگری برای آسیا مقوله مهمی است و نیمی از كشورهای آسیایی دارای مقاصد بسیار گردشگری هستند، اضافه كرد: این كشورها علاوه بر گردشگرپذیری، گردشگرفرصت هم هستند و در این سازمان هدف ما گسترش گردشگری درون آسیا است و اگر همكاری ما در قالب ACD موفقیت آمیز باشد می توان به آن دست یافت و ایران هم در این راستا می تواند مقاصد گردشگری خویش را معرفی نماید.

وی عنوان كرد: هدف دوم مجمع گسترش منابع انسانی برای كشورهای آسیایی است ازاین رو به دنبال آموزش و پرورش گردشگری هستیم كه مراكز خوبی در این راستا وجود دارد كه ایران هم می تواند از آن استفاده نماید.

لیمچون افزود: هدف سوم ما افزایش مشاركت و كمك رسانی به اعضای ACD است كه به دنبال همكاری با كشورهای عضو هستیم و یك نمونه موفق ما در این زمینه انجام توسعه گردشگری كامبوج و تایلند است.

وی با اشاره به اینكه امیدواریم این مدل را در ایران و تركیه اجرا نماییم و ما در ACD فلسفه را بر پایه دوستی و مشاركت گذاشتیم، خاطرنشان كرد: به دنبال همكاری فرهنگی و اقتصادی هستیم و نه سیاست و در زمینه همكاری اقتصادی گفت وگو داریم.

به گفته لیمچون، تصمیم ACD به جهت اینكه همدان پایتخت گردشگری كشورهای آسیایی شود خیلی قبل تر گرفته شده بود و در سال قبل در نشستی كه در كامبوج برگزار شد، تصمیم بر برگزاری این رویداد گرفته شد.
1397/06/05
14:15:59
5.0 / 5
4588
تگهای مطلب: زیبایی , فرهنگ , گردشگری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری