بزنگاهی كه رسانه ها باید هوشیار باشند

بزنگاهی كه رسانه ها باید هوشیار باشند كاراموند: شب گذشته محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه كه مسئولیت سخنگویی دولت را نیزعهده دار است، هم راستا با تلاش های دولت در جهت بر ریل موافق انداختن اوضاع اقتصادی كشور در یكی از برنامه های صدا و سیما حاضر شد تا افكار عمومی را نسبت به تلاش های تیم اقتصادی دولت درجهت كنترل اوضاع تشریح و با مردم سخن اقناعی داشته باشد، در این گفت وگو اتفاقی افتاد كه همه گفته ها تحت الشعاع آن قرار گرفت و با یك سوء برداشت همراه شد.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در بخشی از اظهاراتش، خویش را بعنوان جزئی از دولت مخاطب قرار داد و خاطرنشان كرد اگر مشكل یا ضعفی در هر حوزه ای مانند ارز كه مسئولیت آن با بانك مركزی است بنده هم بعنوان عضو دولت خویش را مسئول می دانم.
اما این بیان رئیس سازمان برنامه و بودجه كافی بود تا بهانه به دست مخالفانی بیافتد كه این روزها سیاست های اقتصادی نظام را هدف گرفته اند تا آنچه را كه گاها خود به شكلی در آن سهیم هستند را به گردن یك عضو از دولت بیاندازند، حال آنكه همه نیك می دانند در تمام ادوار و دولت ها این اشخاص نبوده و نیستند كه سیاست های اقتصادی وسیاسی و حتی فرهنگی و اجتماعی را تنظیم و اعلام می كنند، بلكه همواره تیمی مسول و صاحبنظر برای تدوین این سیاست ها انتخاب شده و می شوند.
شاید در خوشبینانه ترین حالت تیتر "نوبخت: در جریان ارز من مقصرم" را بتوان تسویه حساب با شخص سخنگو دانست كه بطور قطع زمان فعلی را هیچ عقل سلیمی مناسب برای این نوع تسویه حساب نمی داند؛ چون كه هر اقدام ناصوابی می تواند با گره خوردن به منافع ملی، كشور را در شرایط دشوارتری از آنچه امروز با آن مواجه هستیم، قرار دهد.
اینكه رسانه ها چه رویكری درمقابل این موج آفرینی های مخالف منافع ملی اتخاذ كنند؛ بدون توجه به اصل و متن كامل سخنان سخنگوی دولت، با گستردگی تمام همین خبر تحریف شده و ناقص را منعكس كرده یا بدون توجه به ابعاد موضوع، به بررسی آن اهتمام ورزند، شاید یكی از مواردی باشد كه بتواند جایگاه یك رسانه پیشرو در معنای واقعی آن و نه بخشی پیرو در جامعه را نشان دهد.
به راستی مشخص نمی باشد در شرایط كنونی كشور و با وجود دشمنی های آشكار بیرونی، هدف برخی دوست نماهای داخلی برای تحریف و تقطیع سخنان مسئولان نظام چیست؟ آیا آثار و عوارض چنین اقداماتی برای دوستان نامعلوم است؟ خوب است رسانه هایی كه عنوان مستقل را یدك می كشند كمی دقیق تر با اخبار مواجه شده و بعد از پالایش اخبار صحیح از آنچه در عرف سیاه نمایی و دروغ خوانده می شود، در مسیری حركت كنند كه آب به آسیاب دشمن ریخته نشود.
البته سخنان محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور در ارتباط زنده تلویزیونی شب گذشته، كه به دنبال دستور روز چهارشنبه رییس جمهور برگزار شد، بخش مغفول مانده ای داشت كه حتما باید دیده شود. وی اعلام نمود هفته آینده 5 برنامه عملیاتی ازسوی سازمان تقدیم رییس جمهوری می گردد و بودجه، تولید، اشتغال و پشتیبانی از اقشار كم درآمد و مدیریت نقدینگی اولویت این بسته ها است.
بیایم در این موقعیت حساس كه وحدت كلمه تنها راه نجات به حساب می آید، به اتحاد و یگانگی بیاندیشیم و بپذیریم یكایك آحاد جامعه و مسولان در نجات ایران اسلامی مسئولیت دارند و هركسی عذر تقصیری بركارهای كرده و یا نكرده و تصمیم هایی كه در آن نقش داشته یا نداشته به پیشگاه ملت آورد، مورد تقدیر قرار داده و راه را برای مقابله بادشمنانی كه برنامه ریزی كرده اند! چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را نبینیم!!! هموار نكنیم.1397/04/08
20:03:42
5.0 / 5
4607
تگهای مطلب: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری