نیاز موزه ها در مقابل زلزله تهران چه شد؟

نیاز موزه ها در مقابل زلزله تهران چه شد؟ كاراموند: مدیر كل میراث فرهنگی استان تهران در شرایطی می گوید «تهران به یك مخزن بزرگ مركزی برای حفاظت از آثار تاریخی موجود در موزه ها نیاز دارد» كه به نظر می آید به اصل آموزش برای حفاظت و انتقال آثار تاریخی در زمان حوادث غیرمترقبه اعتقادی وجود ندارد.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، به دنبال وقوع زلزله ۵.۲ ریشتری۳۰ آذر سال قبل در تهران، كمیته پدافند غیرعامل میراث تهران تشكیل جلسه داد تا صدمه های احتمالی به اشیای موزه ای بررسی شوند. در ان زمان پیشنهاد شد تا برگزاری دوره ی آموزشی توانمندسازی مدیریت بحران و برگزاری مانور زلزله به دستگاه های ملی و استانی (میراث فرهنگی)، اعلام گردد تا در صورت موافقت آن اجرایی شوندف تا نقصها و خطرات احتمالی در موزه ها به درستی آشكار شوند.
اما اكنون پس از گذشت حدود ۶ ماه از آن اتفاق و وقوع دو پس لرزه دیگر، هنوز هیچ خبری از انجام مقدمات كار برای برگزاری چنین مانوری در تهران دست كم با هدف اموزش به نیروهای انسانی موزه ها در زمان مقابله با این نوع حوادث غیرمترقبه منتشر نشده است و الان پس از گذشت این مدت، مدیر كل جدید میراث فرهنگی استان تهران كه سه ماه است روی صندلیِ مدیریتِ این اداره كل تكیه زده، به فكر تولید یك مخزن بزرگ برای حفاظت از آثار تاریخی افتاده است.
دلاور بزرگ نیا، مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، تهران بامداد روز دوشنبه در نشستی با خبرنگاران در پاسخ به ایسنا در این زمینه تاكید كرد: این استان به یك مخزن بزرگ مركزی برای حفاظت از آثار تاریخی موجود در موزه ها نیاز دارد تا اگر به اتفاقاتی مانند زلزله برخورد كردیم، جای امنی برای حفاظت از ان ها داشته باشیم.
وی ادامه داد: اگر جایی نباشد كه این آثار را منتقل نماییم، در سه ثانیه همه چیز از بین می رود، بنابراین نیاز به یك مخزن بزرگ و امن داریم.
او درباره جایگاه آموزش برای انتقال و حفاظت از اثار تاریخی در زمان وقوع بلایای طبیعی و حتی جنگ اظهار نمود: اتفاقات غیرمترقبه سریعا به آموزش نیاز دارد، اما اگر نتیجه گرا باشیم، كمكی به ما نمی كند، ازاین رو معتقدم نخست باید به فكر تولید یك مخزن امن بزرگ بود.1397/03/28
14:15:20
5.0 / 5
4505
تگهای مطلب: فرهنگ , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری