چند خبر از حوزه مد در نمایشگاه قرآن

چند خبر از حوزه مد در نمایشگاه قرآن كاراموند: رونمایی از محصولات برگزیده حوزه عفاف و حجاب، اجرای طرح «من حجاب را دوست دارم» و اعلام برنامه نشست ها و كارگاه های آموزشی این بخش همچون برنامه های كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور در بیست وششمین نمایشگاه قرآن كریم است.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور، آثار برگزیده حوزه حوزه عفاف و حجاب در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم با هدف تقویت فعالیت های موفق طی سال های گذشته و برنامه ریزی برای طرح های جدید رونمایی می گردد.
این طرح ها در تمامی زمینه های در رابطه با حوزه عفاف و حجاب شامل پوشش بانوان، آقایان، كودكان و نوجوانان، ملزومات عفاف و حجاب، انواع چادر و سرپوش معرفی و رونمایی می شوند.
فرهنگسازی در جهت شعار «حمایت از كالای ایرانی» با تاكید بر استفاده از محصولات ایرانی و تقویت فعالیت های به انجام رسیده از اولویت های بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن و رونمایی آثار برگزیده است.
انتخاب و رونمایی از آثار برگزیده با تاكید بر موارد محتوایی و كاربردی به صورت جدی در دستور كار كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور قرارگرفته است.
اجرای طرح «من حجاب را دوست دارم»
طرح تبلیغی و ترویجی «من حجاب را دوست دارم» در بخش عفاف و حجاب بیست و ششمین نمایشگاه قرآن كریم اجرا می گردد.
«من حجاب را دوست دارم» عنوان فعالیتی مردمی و خودجوش است كه در جهت اعلام عقیده افرادی كه به حجاب علاقه دارند و آن را بعنوان پوشش خود پذیرفته اند، به همت كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور و با همكاری مؤسسات عفاف و حجاب در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن كریم در حال فعالیت است.
«من حجاب را دوست دارم» نام گروهی مردمی است كه از سال ۱۳۹۳ با هدف امر به معروف در حوزه ترویج حجاب در جامعه تلاش كرده با استفاده از جلوه های هنری با زبانی ساده، ضمن تشویق و تأیید معتقدان به حجاب، از عموم مردم دعوت كند تا درباره این مقوله فرهنگی بیشتر تدبیر كنند.
به قول حمیدرضا جعفری - مدیراجرایی این طرح-، این تشكل با همكاری و حضور خود مردم، در سطح وسیع جامعه و همینطور به صورت تخصصی تر با افرادی كه خود اعلام همكاری می كنند، اداره می گردد و تا كنون این جنبش موفق شده است در سطح ملی گسترش یابد و با اغلب فروشگاه های محصولات فرهنگی كشور ارتباط برقرار كند.
غرفه «من حجاب را دوست دارم» در بخش عفاف و حجاب بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم برگزار شده و فروش محصولات با تخفیف ویژه نمایشگاه، عرضه جدیدترین محصولات، بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی در جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، عكاسی مجانی از كودكان، ارتباط گیری با مخاطبان و استفاده از ظرفیت غنی حضور مخاطبان در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه، همچون فعالیت های این گروه مردمی بود.
اعلام برنامه بخش عفاف در نمایشگاه قرآن
جزئیات ویژه برنامه نشست ها و كارگاه های آموزشی بخش عفاف و حجاب بیست وششمین نمایشگاه قرآن از جانب كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور منتشر گردید.
جزئیات نشست ها، كارگاه های آموزشی و مسابقه زنده بخش عفاف و حجاب كه از ۲ تا ۱۰ خردادماه ۹۶ در مصلی امام خمینی (ره) برپا می شوند، به شرح زیر اعلام شده است:
كارگاه آموزشی نقش اندازی با هنر روبان و جواهر دوزی بر روی ملزومات حجاب، مدرس آفاق امیریان، ۹۷/۳/۲، از ساعت ۲۱ تا ۲۲: ۳۰
كارگاه آموزشی تزئین پوشاك با تاكید بر هنر درباردوزی و رودوزی های سنتی ایران، مدرس مریم كریمی، ۹۷/۳/۳، از ساعت ۲۱ تا ۲۲: ۳۰
نشست رابطه عفاف و حجاب در حفاظت از حریم خانواده، سخنران حبیبه احدی، ۹۷/۳/۴، از ساعت ۲۱ تا ۲۲: ۳۰
كارگاه آموزشی نقاشی با رنگ اكرولیك بر روی ملزومات حجاب، مدرس محدثه حضور بخش، ۹۷/۳/۵، از ساعت ۲۱ تا ۲۲: ۳۰
برگزاری مسابقه زنده طراحی لباس ایرانی اسلامی از ایده تا اجرا با بازیافت پارچه (روز اول)، ۹۷/۳/۵، از ساعت ۱۷ تا ۲۰: ۳۰
برگزاری مسابقه زنده طراحی لباس ایرانی اسلامی از ایده تا اجرا با بازیافت پارچه (روز دوم)، ۹۷/۳/۶، از ساعت ۱۷ تا ۲۰: ۳۰
نشست خلق فرصت های كار آفرینی و كسب و كار در حوزه عفاف و حجاب، سخنران مسعود صفری نژاد، ۹۷/۳/۷، از ساعت ۲۱ تا ۲۲: ۳۰
كارگاه آموزشی نگاهی نو به تكنیك ابر و باد در طراحی پارچه های اسلامی، مدرس هانیه زاهدی، ۹۷/۳/۹، از ساعت ۲۱ تا ۲۲: ۳۰
نشست رابطه حجاب و حقوق شهروندی، سخنران فرشته مقصودی، ۹۷/۳/۱۰، از ساعت ۲۱ تا ۲۲: ۳۰
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم تا ۱۴خرداد ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برپاست و در این دوره از نمایشگاه بیش از ۱۳۰ غرفه در مساحتی بالغ بر ۵۰۰۰ متر مربع در بخش عفاف و حجاب بیست و ششمین نمایشگاه قرآن كریم حضور دارند.
1397/03/01
19:38:16
5.0 / 5
5659
تگهای مطلب: فرهنگ , محصولات , مد , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری