نمایشگاه نقاشی كودكان و نوجوانان حاشیه نشین در خانه هنرمندان

نمایشگاه نقاشی كودكان و نوجوانان حاشیه نشین در خانه هنرمندان كاراموند: نمایشگاه نهر و نهال بعنوان نخستین نمایشگاه نقاشی كودكان و نوجوانان حاشیه نشین در خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد.به گزارش كاراموند به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه «نهر و نهال» نخستین نمایشگاه نقاشی كودكان و نوجوانان حاشیه نشین ۲۱ تا ۳۱ اردیبهشت در خانه هنرمندان ایران برگزار می گردد.
فصل اول این نمایشگاه كه جمعه ۲۱ اردیبهشت در نگارخانه پاییز خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد به كوره های آجرپزخانه محمودآباد تهران اختصاص دارد.
كوره های آجرپزخانه محمودآباد در جنوب شرق تهران در مسیر جاده تهران مشهد و پشت خاور شهر واقع شده است. محمودآباد نام روستایی بوده در آن منطقه كه با بناشدن كوره های آجرپزی در مركزیت و اطراف آن به كلی بافت روستایی خودش را از دست داده است. قدمت كوره های ستون آجری این منطقه به دهه ۳۰ و ۴۰ شمسی بر می گردد. هم اكنون حدود ۲۰۰ خانواده ایرانی (عموما مهاجرانی از خراسان و تربت جام) و افغانستانی ساكن این كوره ها هستند. تعداد محدودی از آنها در كوره هایی كه در آن منطقه فعال می باشند كار می كنند و مابقی كوره ها را بعنوان محل زندگی انتخاب كرده اند و محل كارشان بیرون كوره ها و مناطق اطراف است.
نمایشگاه «نهر و نهال» جمعه ۲۱ اردیبهشت ساعت ۱۷ در نگارخانه پاییز خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد و تا ۳۱ اردیبهشت میزبان علاقه مندان است.

1397/02/18
12:44:25
5.0 / 5
4999
تگهای مطلب: نمایش , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری