جشن های لاكچری اینستاگرامی

جشن های لاكچری اینستاگرامی كاراموند: همه چیز از جشن تولدهایی شروع شد كه همه‌شان با یك میز بزرگ و بادكنك های هلیومی رنگی و یك تم مشخص تزیین می‌شدند و تنها چند دقیقه پس از برگزاری در صفحات اینستاگرام به اشتراك گذاشته می‌شدند.


پدر و مادرهایی كه لباس‌هایشان را با كودكشان ست می‌كنند و به معنای اینكه خیلی والدین خوبی هستند، عكس‌های خصوصی‌شان را در شكل و شمایل مختلف به اشتراك می‌گذارند تا به فالوورهای صفحه‌شان بگویند، خیلی خانواده شاد و خوشحالی هستند.
حالا مدت‌هاست كه برگزاری این جشن تولدهای پرهزینه كه بیشترشان هم به نیت جمع كردن فالوور بیشتر در اینستاگرام برگزار می‌شود، برای خیلی از این پدر و مادرها تكراری شده و از این رو دست به خلاقیت زده‌اند و جشن‌هایی برگزار می‌كنند كه هیچ‌گاه در فرهنگ ما ایرانی‌ها جایی نداشته است. جشن‌های عجیبی كه تصاویرش با افتخار در فضای مجازی به هم به اشتراك گذاشته می‌شود!
 
 
جشن «گودبای پمپرز» یا همان خداحافظی با پوشك یكی از این جشن‌های عجیب است كه اتفاقا این روزها سر و صدای زیادی هم كرده است.
محتوای جشن به این صورت است كه والدین، از اینكه كودكشان می‌تواند از این به بعد بدون استفاده از پوشك زندگی كند، بسیار خوشحال هستند.
آن‌ها جشنی ترتیب می‌دهند كه در این جشن تمام المان‌ها به صورت پوشك و یا ... طراحی شده است.
میهمانانی هم به این جشن دعوت می‌شوند و از این بابت كه كودك خانواده دیگر پوشك ندارد، می‌رقصند و دست می‌زنند و خیلی از این بابت شادند.
 
جشن «تاتی» در واقع جشن اولین قدم برداشتن‌های كودك است. طبعا هر پدر و مادری از اینكه فرزندشان بتواند به تنهایی اولین قدم‌های زندگی‌اش را بردارد، خوشحال هستند اما پدر و مادرهایی هم هستند كه خوشحالی‌شان از این بابت انقدر زیاد است كه به این مناسبت جشن برگزار و میهمان دعوت می‌كنند.
معمولا المان‌های این جشن به شكل كفش و پا طراحی می‌شوند و محتوای جشن ابراز شادمانی از روند رشد و نمو كودك است.
 
از دیگر جشن‌های باب شده این روزها جشن تعیین جنسیت است. در این جشن میهمانان دعوت شده به مراسم از جنسیت بچه‌ای كه در شكم مادر است، خبر ندارند.
جشن با المان‌های آبی و صورتی طراحی می‌شود كه رنگ آبی نماد فرزند پسر و رنگ صورتی نماد فرزند دختر است.
میهمانان پس از چند ساعت حضور در میهمانی پس از برش كیك از جنسیت بچه مطلع می‌شوند و به شادمانی می‌پردازند.
 
این جشن‌ها در حالی برگزار می‌شوند كه با جزییات هر چه تمام‌تر در فضای مجازی با دیگر كاربران به اشتراك گذاشته می‌شوند و موضوع مهم این است كه پیداست اغلب افرادی كه به برگزاری چنین جشن‌هایی اصرار دارند، از طبقه متوسط جامعه هستند كه علاقه دارند، خود را والدینی مهربان، دلسوز و با سلیقه نشان دهند اما پرسشی كه مطرح می‌شود این است كه آیا جشن‌هایی كه به تازگی مرسوم شده‌اند، مگر همان مراحل رشد و نمو عادی یك انسان را نشان نمی‌دهند؟ آیا همان جشن تولدهای سالانه نمی‌توانند حق مطلب را ادا كنند؟ آیا فقط مادرانی كه علاقه به برگزاری جشن‌های پرهزینه دارند، پدران و مادران خوب و دلسوزی هستند؟
آنچه به عنوان مصداق در پاراگراف‌های بالاتر خواندید همه نمونه‌های ایرانی بودند كه در كشورهای اروپایی نمی‌توانید مشابهش را با این شدت و غلظت پیدا كنید.
در خارج از مرزها و آنسوی دنیا افرادی زندگی می‌كنند كه به تجمل‌گرایی شهره‌اند و سال‌هاست فرهنگ كاخ نشینی دارند اما آیا شما تا بحال شاهد برگزاری چنین جشن‌هایی از سوی آن‌ها بوده‌اید؟ شاید هم چنین جشن‌هایی را برگزار می‌كنند اما هیچ علاقه‌ای به اشتراك آن‌ها در فضای مجازی ندارند.
عكسی كه می‌بینید، مربوط به جشن تولد فرزند ایوانكا ترامپ است. خانواده‌ای ثروتمند و كاخ‌نشین كه به تجمل‌گرایی در كشورشان شهره‌اند.
با این‌حال تصویری كه دختر رییس‌جمهور از جشن تولد فرزندش در صفحه خود به اشتراك گذاشته، این تصویر است.
جشنی كه كاملا خانوادگی و خصوصی است. خبری از تم تولد، فرشته‌های والت‌دیزنی و... هم نیست. آنچه به نمایش گذاشته شده یك دورهمی كوچك خانوادگی است.
این تصویر نیز مربوط به خانواده سلطنتی بریتانیا است. كیت و شاهزاده ویلیام زوج محبوب انگلیسی‌ها هستند و در كاخ باكینگهام زندگی می‌كنند.
كیت و ویلیام دو فرزند دارند كه بسیار برای ملكه انگلستان مهم و دوست‌داشتنی هستند اما این خانواده تاكنون هیچ تصویری را از مراسم و جشن‌های خصوصی فرزندان خود منتشر نكرده‌اند.
قطعا آن‌ها هم پدر و مادرانی دلسوز هستند كه برای فرزندانشان جشن تولد برگزار می‌كنند اما به هر دلیلی خانواده سلطنتی هیچ‌ عكسی از این مراسم منتشر نمی‌كنند.
 
ما ایرانی‌ها همیشه، هر جایی كه بوده‌ایم به فرهنگمان بالیده‌ایم. اتفاقا جشن گرفتن و شاد بودن همیشه در فرهنگ ما جایگاه ویژه‌ای داشته است.
جشن «آش دندونی»، «حمام زایمان» و جشن نام گذاری توسط بزرگ‌ترهای فامیل سال‌های سال در جمع‌های خانوادگی و صمیمانه ما رواج داشته است.
آنچه مورد بحث است، جشن‌های نوین اینستاگرامی است كه ریشه مشخصی ندارند و رسم و رسومی هم پشت سرشان نیست. این جشن‌های عجیب واقعا تا كجا قرار است، ادامه‌دار باشند؟
 
1396/06/26
21:41:26
5.0 / 5
5792
تگهای مطلب: جشن ویژه , لاكچری , لوكس , هدیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری