نكوداشت حمدالله مستوفی برگزار گردید

نكوداشت حمدالله مستوفی برگزار گردید كاراموند: همایش نكوداشت حمدالله مستوفی تاریخ نگار، جغرافی دان و ادیب نامور با حضور مسئولان و استادان دانشگاه و علاقه مندان به تاریخ در مجموعه دولت خانه صفوی قزوین برگزار گردید.


به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این مراسم با اشاره به شخصیت حمدالله مستوفی اظهار نمود: وی فردی بود كه خرد را در كنار خیال در آثار خود به كار برد و همین امر باعث شد تا آثاری ماندگار از وی باقی بماند.

او اضافه كرد: در طول تاریخ به مانند شخصیت حمدالله مستوفی بسیار كم است و من به شخصه كسی را مانند وی نیافتم.

بلخاری با اشاره به كتاب «ظفرنامه» حمدالله مستوفی اظهار داشت: جایگاه این كتاب به واسطه اشعار به كاررفته در آن بسیار بالاست چراكه وی در عرصه شعر و ادب امیری می كند و كلمات را وزین در كنار هم به كار می برد.

این استاد دانشگاه بیان كرد: بخشی از تاریخ عبور و عبرت است كه حمدالله مستوفی توانسته است در آثار خود در عرصه های مختلفی چون شعر و تاریخ و جغرافیا همین طور فلسفه از آن بهره ببرد و نام خویش را در تاریخ ماندگار كند.

او در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: انجمن مفاخر ایران تلاش خواهد نمود این همایش بزرگداشت را در سال های آینده به صورت همایشی بین المللی و معتبر برگزار كند.
بلخاری همینطور تصریح كرد: قزوین به علت داشتن مفاخری بزرگ یكی از گوهرهای تابناك ایران به حساب می آید و اقدامات خوبی را در بزرگداشت مفاخر خود انجام داده است.
1397/01/30
15:45:31
5.0 / 5
5093
تگهای مطلب: دانشگاه , شعر , مد , مفاخر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری