استادان هنر ایران به موزه گالری دیدی می روند

استادان هنر ایران به موزه گالری دیدی می روند كاراموند: گالری دیدی میزبان نمایشگاهی از آثار بهرام دبیری، محمود زنده رودی و عین الدین صادق زاده می گردد.


به گزارش كاراموند به نقل از مهر، موزه گالری دیدی از ۲۴ اسفند ماه میزبان نمایشگاهی از آثار بهرام دبیری، محمود زنده رودی زنده و عین الدین صادق زاده است. در این نمایشگاه بهرام دبیری ۱۲ كُلاژ خویش را كه بر اساس پاساژبندی مینیاتور اجرا شده به نمایش می گذارد. دبیری درباره آثار خود در این نمایشگاه اظهار داشت: این یك نمایشگاه پیش بینی نشده بود كه آقای توسلی مدیر موزه گالری دیدی تدارك دید و از من هم خواست در آن شركت كنم. در این نمایشگاه ۱۲ كلاژ ارائه می كنم كه مجموعه ای از كلاژ نوشته، یادداشت، شعر و عكس است و بنیاد آن بر اساس تقسیم بندی ها و پاساژبندی های مینیاتور انجام شده است، چیزی كه در این سال ها روی آن فكر و كار می كنم. دبیری درباره ایده پاساژبندی مینیاتور افزود: چند سال پیش بهرام شیردل معمار و آرشیتكت مشغول طراحی سینما فرهنگ بود. وی به من گفت چه ایده ای داری و من گفتم اینجا سینماست و ما می خواهیم ایده، طعم تاریخی خودمان را داشته باشد. مینیاتور در واقع به گونه ای شبیه فوتو رمان هم هست برای این كه در مینیاتور پاساژهای مختلف را می بینید، حیاط، درون اتاق، پشت بام، حیاط پشتی، تپه ها و پشت تپه ها را هم می بینید. این مسیرِ پرسپكتیو سلسله مراتبی كه بسیار خردمندانه است در مینیاتور ایران كار شده؛ چیزی كه به هنرمندی مثل ماتیس امكانات بی انتها بصری را یاد داده است. در حالیكه پرسپكتیو نقطه ای نقاش را محدود می كند. در این نمایشگاه محمود زنده رودی زنده هنرمند ایرانی مقیم فرانسه هم دوازده جامه حرز با عنوان كلی «لباس طلسم شكن» به نمایش در می آید.
زنده رودی این دفعه به باورهای گذشتگان پرداخته و با استفاده از تكنیك های سبك سقاخانه همچون شیوه مهر زدن، كلیشه، حكاكی، خطاطی و بازی با اعداد، جامه های طلسم شكنی به وجود آورده كه آمیخته ای از نقش های بومی، ملی، مذهبی، محلی و نمادین ایرانی است. در كنار زنده رودی و دبیری، عین الدین صادق زاده هنرمند صاحب سبك خوشنویسی و نقاشیخط هم در این نمایشگاه ۱۰ اثر از آثار جدید خویش را به نمایش می گذارد. صادق زاده درباره آثار خود در این نمایشگاه اظهار داشت: من پنج اثر از مجموعه «سرخوشی ها» با تكنیك اكریلیك مایع روی مقوا و پنج اثر از مجموعه «بوم های بزرگ ام» را كه تا حالا جایی به نمایش در نیامده و همگی جدید هستند در این نمایشگاه ارائه می كنم. علاقه مندان می توانند تا ۳۱ فروردین ۹۷ هر روز از ساعت ۱۰ بامداد تا ۱۱ شب از این آثار در مجتمع فرهنگی- هنری دیدی به نشانی كیلومتر ۹ جاده محمودآباد- نور، ایزدشهر دیدن كنند.

1396/12/19
22:04:24
5.0 / 5
4622
تگهای مطلب: سینما , فرهنگ , مد , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری