سازمان نظارت بر بهداشت روسیه در بیانیه ای اعلام كرد؛

شیوع بیماری در تركیه

شیوع بیماری در تركیه كاراموند: پس از انتشار اخبار مربوط به ابتلای صدها گردشگر روس در تركیه به ویروس كوكساكی، سازمان نظارت بر بهداشت روسیه توصیه خودداری از سفر را رسما به شهروندان این كشور اعلام نمود.به گزارش كاراموند به نقل از ایسنا، سازمان نظارت بر بهداشت روسیه در بیانیه ای به شهروندان این كشور هشدار داده كه سفر به تركیه با توجه به گسترش روزافزون ویروس كوكساكی و آلوده شدن صدها گردشگر روس برای سلامتی خطرناك است.
شبكه دوم تلویزیون دولتی روسیه امروز (یكشنبه) با انتشار متن كامل این بیانیه اعلام كرد: در روزهای اخیر حدود ۵۰۰ گردشگر روس بر اثر آلودگی به ویروس كوكساكی بیمار شده اند.
بر پایه اطلاعات انتشاریافته، منطقه گردشگری آنتالیا خطرناك ترین وضعیت را از نظر انتشار ویروس كوكساكی دارد.
كوكساكی ویروس ها، زیر گروه بزرگی از انتروویروس ها هستند كه بر پایه توان بیماری زایی به دو گروه A , B تقسیم شده و انواع مختلفی از عوارض را در انسان مانند مننژیت آسپتیك، بیماری تنفسی و بیماری های تب دار نامشخص ایجاد می كنند.
آنژین تبخال، بیماری دست، پا، دهان و التهاب ملتحمه چشم هموراژیك حاد نیز توسط برخی از سروتیپ های كوكساكی ویروس گروه A ایجاد می شود. پریكاردیت و بیماری های ژنرالیزه در كودكان هم با برخی از كوكساكی ویروس های گروه B ایجاد می شود و افزون بر این برخی از سروتیپ های گروه A و B هم می توانند مننگوانسفالیت و نوعی فلج تولید كنند كه ماندگار نیست و سلامتی قابل برگشت است.
كوكساكی ویروس ها، خاصیت بیماری زایی بیشتری نسبت به اكوویروس ها دارند. ویروس های كوكساكی گروه B شایع ترین عوامل بیماری های قلبی در انسان نیز شناخته شده اند. برخی انتروویروس هایی نیز كه به تازگی شناخته شده اند، خواصی مشابه این ویروس ها دارند.
 

1396/05/22
23:24:50
5.0 / 5
5467
تگهای مطلب: گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری