گروه ها مشغول كار هستند

معرفی سریال های نوروزی

معرفی سریال های نوروزی به گزارش كاراموند سریال های «پایتخت ۵»، «تعطیلات رویایی»، «هیات مدیره» و همچنین یكی از دو سریال «دیوار به دیوار» و «آرماندو» در نوروز ۹۷ از شبكه های مختلف تلویزیون روی آنتن خواهند رفت.


خبرگزاری مهر-گروه هنر: حدود یك ماه تا نوروز ۹۷ باقی مانده است و سازندگان سریال های نوروزی در تب و تاب رساندن آثارشان برای این ایام هستند. برخی از این تولیدات نوروزی آماده تر هستند و بعضی هنوز ضبط و تصویربرداریشان ادامه دارد. امسال چهار سریال از شبكه های سیما با یكدیگر به رقابت می پردازند كه شامل «پایتخت ۵» از سیروس مقدم در شبكه یك، «تعطیلات رویایی» از علیرضا امینی در شبكه دو، «دیوار به دیوار ۲» از سامان مقدم و «آرماندو» ساخته احسان عبدی پور در شبكه سه و همینطور «هیات مدیره» ساخته مازیار میری در شبكه پنج كه البته در نهایت ازمیان ۲ سریال شبكه سه یكی انتخاب می گردد. انتخاب سریال های نوروزی بر عهده معاونت سیماست و هر ساله یكی از مسایل چالشی سازمان مساله انتخاب و اعلام سریال های نوروزی شبكه هاست كه علی رغم اینكه می تواند زودتر اعلام شود گاهی تا شب عید همه معادلات تغییر می كند و یك سریال حذف و یا شبكه پخشش تغییر می كند. امسال با انتخاب «دیوار به دیوار» و «پایتخت»، ۲ سریال كه دنباله كارهای قبل هستند روی آنتن می روند و باید دید فصل های جدید این آثار چقدر می تواند در جلب نظر مخاطبان موفق باشد. در كنار این سریال ها آثار و مجموعه های نمایشی دیگری مثل «كلاه قرمزی» كاری از ایرج طهماسب، «شب عید» به كارگردانی سعید آقاخانی و... هم در دستور كار قرار دارد. از زبان تهیه كننده های برخی از این سریال ها در جریان آخرین خبرهای آنها قرار گرفتیم و گزارشی از روند تولید این آثار نمایشی را در زیر می خوانید. شبكه یك الهام غفوری تهیه كننده «پایتخت» درباره این مجموعه كه مقرر است نوروز ۹۷ از شبكه یك روی آنتن برود، اظهار داشت: كار راف كات ها به آخر رسیده و ما همزمان مشغول صداگذاری و ساخت موسیقی هستیم. وی ادامه داد: بخشی از جلوه های ویژه این كار هم همچنان ادامه دارد. این فصل از «پایتخت» از جلوه های ویژه وسیع و پر رنگ و لعابی برخوردار می باشد این تهیه كننده در انتها اظهار نمود: این فصل از «پایتخت» از جلوه های ویژه وسیع و پر رنگ و لعابی برخوردار می باشد و این مساله كار ما را سنگین و مراحل فنی را طولانی تر از همیشه خواهد نمود. سری پنجم سریال «پایتخت» به كارگردانی سیروس مقدم اردیبهشت ماه سال جاری در روستایی در شیرگاه كلید خورد و بیشتر تصاویر آن در تهران گرفته شد. همینطور این گروه برای تصویربرداری بخشی از داستان هم به خارج از كشور سفر كردند. سازمان اوج در ساخت این فصل از «پایتخت» با آن مشاركت كرد و احیانا تا چند وقت دیگر كار صداگذاری و موسیقی به طول بینجامد.
محسن تنابنده با نقش نقی، ریما رامین فر با نقش هما، احمد مهرانفر با نقش ارسطو، علیرضا خمسه با نقش بابا پنجعلی بازیگران اصلی این سریال هستند. شبكه دو سریال «تعطیلات رویایی» به كارگردانی علیرضا امینی و تهیه كنندگی مجید اوجی برای شبكه دو ساخته می گردد و هم اكنون عوامل این سریال در جزیره كیش مشغول تصویربرداری آن هستند. تابحال حدود ۶۰ درصد از كل سریال ضبط و تصویربرداری شده است و تدوین ان به صورت همزمان انجام می گردد تا به پخش نوروز ۹۷ برسد. تصویربرداری این سریال ۱۱ دی ماه در شهر شیراز كلید خورد و بعد از گرفتن تصاویری در این شهر گروه به تهران آمده و سپس برای ادامه كار به كیش رفتند. در بخش شیراز تصاویر زیادی از مكان های باستانی و دیگر لوكیشن های تاریخی این شهر گرفته شده است.
محمدرضا شریفی نیا، افسانه بایگان، محمود عزیزی، افسر اسدی، رضا یزدانی، علی صادقی، علی اوجی، مریم معصومی، خاطره حاتمی، لاله اسكندری و مرتضی علی آبادی از دیگر بازیگران این سریال هستند. احتمال دارد تصویربرداری این مجموعه تا اواسط اسفندماه سال جاری به آخر برسد. شبكه سه ابتدای امسال سریال «آرماندو» به كارگردانی احسان عبدی پور و تهیه كنندگی ایرج محمدی برای پخش نوروزی از شبكه سه سیما به تولید رسید. ایرج محمدی در گفتگوی كوتاهی با خبرنگار مهر درباره روند تولید این سریال بیان كرد: سریال آماده شده است و ما در حال صداگذاری و ساخت موسیقی هستیم و تا ۱۰ روز دیگر كار موسیقی سریال آماده خواهد شد. وی درباره انتخاب این سریال بعنوان اثر نوروزی شبكه سه عنوان كرد: این كه چه سریالی در نوروز پخش می گردد نكته ای است كه مدیران از آن خبر دارند و ما هنوز اطلاعی در این زمینه نداریم.
محمدی در انتها اظهار داشت: نوروز زمان مناسبی برای پخش این سریال است ولی در فصول و زمان های دیگر هم می تواند پخش شود. قصه «آرماندو» درباره شخصیتی است كه چند نقش را بازی می كند، به زندگی هنروران می پردازد و فضایی كمدی داردقصه «آرماندو» درباره شخصیتی است كه چند نقش را بازی می كند، به زندگی هنروران می پردازد و فضایی كمدی دارد. حمیدرضا آذرنگ در این سریال نقش شخصیتی با نام آرمان را بازی می كند. حمیدرضا آذرنگ، مرجانه گلچین، سحر ولدبیگی، الیكاعبدالرزاقی، محمدرضا هدایتی، علیرضا استادی، علی مسعودی، علی اوجی و... در این سریال بازی می كنند. این سریال هم ۱۵ قسمت دارد و بزودی خواننده تیتراژ آن هم مشخص می گردد. «دیوار به دیوار» سریال «دیوار به دیوار ۲» به كارگردانی سامان مقدم و تهیه كنندگی حمید رحیمی نادی هم اكنون در حال تصویربرداری است. نوروز ۹۶ فصل اول این سریال به سرپرستی خشایار الوند به نگارش در آمد. فصل دوم سریال هم چند ماه پیش كلید خورد و گفته شد كه این فصل هم برای نوروز ۹۷ تدارك دیده می گردد.
لوكیشن سریال در فصل جدید تغییر و به عمارتی در محله دولت تهران انتقال پیدا كرد. تابحال بیش از ۵۰ درصد از تصویربرداری این سریال انجام شده است و عوامل طی روزهای اخیر بخش های گذری و خیابانی كار را ضبط كرده اند. گوهر خیراندیش، رویا تیموریان، فرهاد آییش، پژمان جمشیدی، ویشكا آسایش، آزاده صمدی، امیرمهدی ژوله و... در فصل اول این سریال به ایفای نقش پرداختند كه در فصل دوم فقط ژوله حضور ندارد و بازیگران دیگری هم به كار اضافه شده اند. حدود یك هفته است كه علی قربان زاده و میترا حجار بعنوان بازیگران جدید به این سریال پیوسته و جلوی دوربین رفته اند. شبكه پنج شبكه پنج سال قبل سریالی برای پخش نوروزی نداشت اما از ابتدای امسال چندین سریال در كنداكتور خود قرار داده است و امسال مقرر است دوباره سریال نوروزی پخش كند. مجید پركار جانشین تهیه كننده سریال «هیات مدیره» درباره جزییاتی از ساخت این مجموعه ۱۰۰ قسمتی به كارگردانی مازیار میری به خبرنگار مهر بیان كرد: این سریال یك كار آپارتمانی است كه فضایی شیرین دارد و درباره موضوعات و چالش هایی است كه ساكنان یك برج طی اتفاقاتی با آنها مواجه می شوند. وی افزود: با هیات مدیره ای كه در این ساختمان توسط عده ای از خانم ها شكل می گیرد و اصلاحاتی كه در مدیریت ساختمان اتفاق می افتد داستان این سریال هم پیش می رود.
پركار درباره جزئیات پخش این مجموعه نوروزی اظهار نمود: ۱۵ قسمت از این سریال برای پخش در نوروز در حال آماده شدن است كه البته تصویربرداری كار به صورت رج زنی است و تدوین، صداگذاری و آهنگسازی به صورت همزمان در حال انجام می باشد. «هیات مدیره» به تهیه كنندگی مهران رسام ساخته می گردد و در آن بازیگرانی نظیر ثریا قاسمی، مریم امیرجلالی، حدیث میرامینی، احسان كرمی، امیررضا دلاوری، رابعه مدنی و الیكا عبدالرزاقی، لیلی رشیدی، زهرا داوودنژاد، رحیم نوروزی و كمند امیرسلیمانی به ایفای نقش می پردازند. لوكیشن اصلی این سریال در منطقه چیتگر واقع شده است و لوكیشن های دیگری در اطراف دریاچه چیتگر، دفتر املاك و... تصویربرداری شده است. خواننده تیتراژ این سریال هم بزودی مشخص خواهد شد. باید دید امسال از میان سریال های نوروزی كدامیك نظر مخاطبان را بیشتر جلب خواهند كرد و مخاطبان از كدام اثر رضایت بیشتری خواهند داشت.
 

1396/11/30
13:41:31
5.0 / 5
4584
تگهای مطلب: بازیگر , تهیه كننده , سریال , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری