خانه لاكچری با فنگ شویی

خانه لاكچری با فنگ شویی كاراموند: اگر می خواهید منزل خود را لاكچری كنید از شیوه فنگ شویی استفاده كنید كه ما در این مطلب به توضیح این روش می پردازیم.


در فنگ شویی اتاق‌ خواب تمركز بر ایجاد آرامش در فضاست كه این كار با استفاده از نورپردازی ملایم، رنگ‌های مناسب و مبلمان راحت، قابل انجام است.
 
از رنگ‌های گرم و قوی مثل قهوه‌ای، كرم، بژ و خاكی استفاده كنید و از تصاویر الهام‌بخش آرام و عاشقانه كمك بگیرید. هر جزء موجود در فضا باید احساس آرامش را به فضا منتقل كند.
 
از رنگ‌های گرم و قوی مثل قهوه‌ای، كرم، بژ و خاكی استفاده كنید
 
 
 
 
فنگ شویی اتاق خواب با رنگ های گرم
 
استفاده زیاد از رنگ‌های سرد مثل آبی، سبز و سفید در اتاق‌ خواب حال و هوا را بی‌روح و سرد می‌كند. در مقابل می‌توانید با استفاده از پارچه‌های لوكس، رنگ‌های گرم مثل قرمز خاكی و نور شمع شور و حال زیبایی در فضا ایجاد كنید. در ضمن برای ایجاد فضایی رمانتیك تخت را در نقطه كانونی اتاق‌ خواب قرار دهید؛ به‌طوری‌كه به‌راحتی بتوانید اطراف آن حركت كنید.
 
 
 
توصیه می‌شود از عكس‌های تكی در فضای اتاق استفاده نكنید. در مقابل برای ایجاد حس شراكت از اشیا به‌صورت زوج استفاده كنید؛ مثلا می‌توانید با دو پاتختی همراه با آباژور در دو طرف تخت این كار را شروع كنید.
 
استفاده زیاد از رنگ‌های سرد مثل آبی، سبز و سفید در اتاق‌ خواب حال و هوا را بی‌روح و سرد می‌كند
 
 
 
اصل نظم در فنگ شویی اتاق خواب
 
یكی از نكات بسیار مهم در فنگ‌شویی اتاق ‌خواب نظم و ترتیب است؛ اجتناب از دیوارهای شلوغ، به‌هم‌ریختگی و شلوغی زیر تخت، وجود لوازم ورزشی و هر آنچه باعث اختلال در حس آرامش و آسودگی‌تان می‌شود.
 
 
 
برای ایجاد شادی و حس مثبت در فضا یكی از ساده‌ترین كارها تعیین درست جای تخت و میز تحریر نسبت به هم و درواقع قرار گرفتن آنها در مسیر درست انرژی است.
 
یكی از نكات بسیار مهم در فنگ‌شویی اتاق ‌خواب نظم و ترتیب است
 
 
 
موقعیت تختخواب در فنگ شویی اتاق خواب
 
تختخواب تان را تا حد ممكن دور از در اتاق و به شكلی قرار دهید كه بتوانید از روی تخت در و كل اتاق را ببینید. در فنگ‌شویی به این چیدمان، جایگاه قدرت می‌گویند. اگر اتاق‌تان به شكلی است كه نمی‌توانید تخت‌تان را در چنین موقعیتی قرار دهید، آینه را جایی قرار دهید كه در بازتاب آن در را ببینید. هیچ‌گاه تخت را در راستای در قرار ندهید؛ زیرا جریان انرژی كه وارد اتاق می‌شود باعث اختلال در خواب و سلامت‌تان خواهد شد. در نهایت اگر راه‌حل دیگری نداشتید با استفاده از یك مبل، نیمكت یا هر شی‌ء دیگری بین تخت و در اتاق یك مانع ایجاد كنید.
 
تختخواب تان را به شكلی قرار دهید كه بتوانید از روی تخت در و كل اتاق را ببینید
 
 
 
اصل امنیت در فنگ شویی اتاق خواب
 
مطمئن شوید تصاویر روبه‌روی بسترتان آرامش‌بخش، دلپذیر و هماهنگ كننده هستند.
 
 
 
احساس امنیت از اركان مهم در فنگ‌شویی است؛ بنابراین از به كار بردن اشیای تیز یا آویزهای سنگین بالای تخت یا تصاویر استرس زا اجتناب كنید. مبلمان اتاق ‌خواب باید نرم، راحت و امن باشد. یكی از دلایل تاكید بر ایجاد دید كامل به در اتاق كه به آن اشاره شد، احساس امنیت است. به هیچ عنوان آینه را در موقعیتی قرار ندهید كه بازتاب حركات تان را در آن ببینید. هنگامی‌كه در حال استراحت هستید و سعی می كنید بخوابید هیچ‌چیز نگران‌كننده‌تر از این نیست كه از گوشه چشم حركتی در آینه ببینید.
 
مبلمان اتاق ‌خواب باید نرم، راحت و امن باشد
 
 
 
اصل "من" در فنگ شویی اتاق خواب
 
اتاق‌خواب در كنار اینكه فضایی برای استراحت و آرامش است، منعكس كننده ناخودآگاه و درون انسان هاست.
 
 
 
به دنبال سرنخ‌هایی در اتاق‌تان بگردید و دقت كنید اتاق‌تان درباره من درونی‌تان چه می‌گوید؛ مثلا اگر اتاق‌خواب تنگ و تاریك است، مفهوم آن می‌تواند هراسان و خجالتی بودن صاحبش باشد. پیشنهاد می‌كنیم با شجاعت برخورد كنید، پرده‌ها را كنار بزنید تا نور طبیعی وارد فضا شده و پرتوی زیبای خورشید روح اتاق‌تان را لمس كند، یك رنگ روشن‌تر به دیوارهای اتاق زده و عكس‌های خانوادگی و شادتان را به دیوار بزنید. كمدهای درهم‌ و برهم را مرتب كرده و وسایلی را كه استفاده نمی‌كنید و دوست‌شان ندارید، بیرون بریزید.
 
 
 
دور كردن آشفتگی و به‌هم‌ریختگی‌ها باعث ایجاد انرژی مثبت در فضا شده و اجازه می‌دهد انرژی چی به‌راحتی در فضا بچرخد.
 
یك رنگ روشن‌تر به دیوارهای اتاق زده و عكس‌های خانوادگی و شادتان را به دیوار بزنید
 
 
 
فنگ‌شویی اتاق‌خواب كودك
 
از رنگ‌های پاستلی، قوی و روشن برای ایجاد حس آرامش در فضا استفاده كنید. به كار بردن رنگ‌های اصلی باعث بیش‌فعال شدن كودك می‌شود.
 
وسایل دكوراتیو كودك را از مدل‌های آویز و در حال پرواز یا ماشین و... به طرح‌های آرامش‌بخش تغییر دهید.
 
 
 
حس اعتماد به نفس كودك تان را با چسباندن نقاشی‌ها، كارهای دستی، جوایز و شاخص‌های نشانه موفقیت او به دیوار تقویت كنید.
 
شب‌هنگام، بازی‌های متحرك یا عروسك‌هایی كه حس آرامش را از كودك می‌گیرند از جلوی چشم بردارید.
 
 
 
به كودك آموزش دهید برای به دست آوردن چیزهایی كه واقعا می‌خواهد وسایل قبلی كه برایش مهم نیست را كنار بگذارد و به قولی برای رسیدن به‌وسیله‌ای جدید از چیزهای دیگر گذشته و از انباشته كردن وسایل بی‌مصرف بپرهیزد.
 
 
 
برای ایجاد حس امنیت و عشق از عكس‌های خانوادگی در اتاق كودك استفاده كنید.
 
المان‌های تلطیف كننده فضا مثل فرشته‌ها، شب‌تاب‌ها و... بسیار مؤثر هستند.
 
المان‌های تلطیف كننده فضا مثل فرشته‌ها، شب‌تاب‌ها و... در اتاق كودك بسیار مؤثر هستند
1396/04/13
23:53:32
5.0 / 5
5179
تگهای مطلب: لاكچری , لوكس , فنگ شویی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
karamond.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاراموند محفوظ است

كاراموندبرند کاراموند لاکچری